رئیس اوقاف شوش: جلوی روزه خواری در فاتحه خوانی ها گرفته شود

دزفول - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش گفت: طبق گزارش های دریافتی در برخی مراسم فاتحه خوانی در مساجد شوش از میهمانان با چای، غذا و سیگار پذیرایی می شود كه باید جلوی این روزه خواری گرفته شود.

محمدحسن پورنعمت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پذیرایی از میهمانان در این مراسم روزه خواری علنی و جرم است لذا انتظار می رود هیات امنای مساجد جلوی این كار را بگیرند.
وی همچنین خواستار پخش اذان به افق شوش در مساجد شد و گفت: برخی از مساجد، اذان اهواز را پخش می كنند كه در صورت افطار روزه داران زودتر از اذان، ضمانت شرعی آن برعهده هیات امنای مساجد است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش با تاكید بر لزوم استفاده از افراد خوش صدا برای قرائت اذان افزود: صدای بلندگوی مساجد باید به نحوی تنظیم شود كه برای همسایگان ایجاد مزاحمت نكند.
پور نعمت همچنین با اشاره به اجرای برنامه معنوی تلاوت روزانه یك جزء قرآن كریم در اماكن زیارتی و مساجد این شهرستان ویژه ماه مبارك رمضان گفت: این طرح در آستان معقدس حضرت دانیال نبی (ع)، حرم مطهر دعبل خزاعی و عبدالله بن علی(ع) و در مساجد این شهرستان در حال اجرا است.
وی با بیان اینكه تلاوت قرآن كریم هر روز از ساعت 22 آغاز و یك ساعت ادامه دارد، افزود: توجه با قرآن و مضامین قرآنی همواره مورد تاكید مقام معظم رهبری است و در این راستا این اداره با برگزاری كلاس های آموزش، حفظ، قرائت و ترتیل خوانی سعی در تبیین اهداف رهبر معظم انقلاب در تربیت جوانان و نوجوانان دارد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شوش اظهار داشت: این اداره تلاش می كند به عنوان یكی از متولیان امور قرآنی در این ماه مبارك گامی در راستای گسترش روح قرآنی و دینی در جامعه اسلامی بردارد.
وی همچنین از توزیع افطار و پذیرایی در آستان مقدس ویژه زائران روزه دار در ایام ماه مبارك رمضان بعد از نماز مغرب وعشا خبر داد و گفت: برنامه شب های احیا برای خواهران در حرم مطهرحضرت دانیال(ع) و برای برادران در حرم دعبل خزاعی از ساعت 11 شب برگزار خواهد شد.
بیش از 400 مسجد و حسینیه در شهرستان شوش وجود دارد.
7280/3022