۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبر: 83315535
۰ نفر
رحماني بر توسعه ساخت داخل قطعات خودرو تاكيد كرد

تهران- ايرنا- وزير صنعت، معدن و تجارت در ابلاغي به دو معاون خود، استفاده حداكثري از ظرفيت سرمايه‌هاي انساني كشور براي تعميق ساخت داخل قطعات مصرفي و وارداتي خودرو را خواستار شد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحماني» روز چهارشنبه در ابلاغي به «فرشاد مقيمي» معاون امور صنايع وزارتخانه و «محمدباقر عالي» رئيس هيأت عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو)، نامگذاري امسال به «رونق توليد» توسط رهبر معظم انقلاب را يادآور شد و افزود: ضروري است همه شركت‌هاي خودروسازي با همكاري قطعه سازان، شركت‌هاي دانش بنيان، فعالان اقتصادي، دانشگاه ها، متخصصان داخلي و جوانان خلاق نسبت به توسعه و تعميق ساخت داخل قطعات مصرفي و وارداتي اقدام كنند.
وي همچنين فراخوان عمومي از طريق رسانه‌هاي گروهي نسبت به اطلاع رساني جامع براي استفاده از ظرفيت حداكثري سرمايه هاي انساني كشور را خواستار شد تا ضمن حمايت از صنعتگران و كارگران كشور، گام‌هاي عملي در مقابله با جنگ اقتصادي و جلوگيري از خروج ارز برداشته شود.
وزير صنعت، برنامه زمان بندي فعاليت‌هاي انجام شده و در دست اقدام حداكثر تا 20 خرداد و گزارش اقدام هاي انجام شده به همراه ميزان ارز صرفه جويي شده در بازه هاي زماني سه ماهه را خواستار شد.
آمارها نشان مي دهد حدود 1200 قطعه ساز در زنجيره تامين داخلي حضور دارند كه توانمندسازي آنها و رفع موانع توليد مي تواند سبب تقويت گوشه اي از نياز بازار به كالاهاي ايراني شود.
اقتصام*3065* 3063