ذخيره استراتژيك نخ جراحي براي عمل هاي خاص انجام شد

تهران- ايرنا- مديركل نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشكي سازمان غذا و دارو گفت: ذخيره استراتژيك نخ جراحي براي عمل هاي خاص از سال گذشته فراهم شده و نگراني در اين زمينه وجود ندارد.

سيدحسين صفوي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: نخ جراحي، توليد داخلي دارد و عموم كاربردهاي آن در جراحي از سوي توليدكنندگان داخلي پوشش داده مي شود.
وي اضافه كرد: مواد اوليه توليد نخ هاي جراحي داخلي تامين شده و خط توليد آن نيز فعال است پس از بابت كمبود آن جاي نگراني نيست. با اين وجود براي انجام برخي عمل هاي تخصصي نياز به واردات اين كالا داريم بنابراين ذخيره استراتژيك انجام شد.
مديركل نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشكي سازمان غذا و دارو تصريح كرد: اگر مراكز درماني با حواله اين اداره اقدام به تامين نخ جراحي كنند، هيچ عملي به دليل نبود نخ جراحي كنسل نمي شود.
صفوي خاطرنشان كرد: براي واردات نخ هاي جراحي نيز تامين ارز انجام شده است. هرچند مشكلات بانكي تحت تاثير تحريم وجود دارد اما برنامه ريزي براي ذخيره استراتژيك تجهيزات و ملزومات پزشكي انجام مي شود.
وي در ادامه به باتري قلب اشاره كرد و يادآور شد: همچنين با اينكه ضربان ساز (پيس ميكر Pacemaker) و دفيبريلاتور قلبي داخلي (آي سي دي ICD) گران قيمت هستند و از سوي كمپاني هاي معدود و محدود توليد مي شوند اما ذخيره آن نيز انجام شده است.
صفوي تصريح كرد: ذخيره استراتژيك روي عموم تجهيزات پزشكي انجام مي شود با اين حال بيمارستان ها بايد در مورد مصرف تجهيزات دقت كنند و استفاده از تجهيزات از روي نظم باشد.
اجتمام*9185*1834

سرخط اخبار جامعه