شریعتمداری: 2 هزار و 520 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی اختصاص می یابد

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از تصویب برنامه اشتغال سال جاری در كمیسیون تخصصی شورای اشتغال خبر داد و گفت: با تصویب این برنامه توسط رییس جمهوری، 2 هزار و 520 میلیارد تومان اعتبار برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «محمد شریعتمداری» امروز- چهارشنبه- اظهارداشت:2 هزار و 520 میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه عمومی و محل تبصره 18 قانون بودجه 98 كل كشور در حوزه فعالیت های مربوط به كمك های فنی و تخصصی اختصاص می یابد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید نیز با تصویب این برنامه اختصاص می یابد همچنین 25 هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانكی استفاده خواهد شد.
شریعتمداری ادامه داد: هفته جاری اسامی دریافت كنندگان وام با تسهیلات 4، 6 و 10 درصد به صندوق توسعه ملی را اعلام كردیم تا مردم در جریان باشند كه در هر استان چه تعدادی با چه میزان وام برای ایجاد چه میزان از اشتغال و چه مقدار از منابع ارزان قیمت دریافت كردند تا نظارت عمومی هم بر فعالیت های خوبی كه در این زمینه آغاز شده به عمل آید و هم مسیر شفافیت ادامه یابد.
وی یادآور شد: در دوره دوم این وام ها كه از ماه جاری ارائه آنها آغاز خواهد شد منابع جدیدی از محل صندوق توسعه ملی - یعنی مابقی آن 750 میلیون دلاری كه در گذشته به حساب واریز شده بود- واریز خواهد شد و با این روش جدید از ابتدا اسامی افرادی كه از منابع صندوق برای فعالیت های اشتغالزایی در مناطق روستایی و بخش های زیر 10 هزار نفر بهره می برند، در سایت قرار می گیرد.
سیام*3061*2021**