۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر 83315484
۰ نفر
آزادراه كنارگذر جنوبی تهران امسال تكمیل می شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی، از پیشرفت 73 درصدی روسازی آزادراه كنارگذر جنوبی تهران خبر داد و گفت: تا پایان امسال عبور شرقی - غربی مردم از این آزادراه میسر می شود.

«خیرالله خادمی» امروز (چهارشنبه) در بازدید از روند تكمیل آزادراه كنارگذر جنوبی تهران‌، این ‌آزادراه را، موثرترین پروژه راهسازی و سومین آزادراه بزرگ كشور در كاهش ترافیك پایتخت و استان البرز معرفی كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این آزادراه، شرق و غرب استان تهران و استان البرز را به یكدیگر متصل می‌كند. به این ترتیب، همه جاده های جنوبی و شرقی و غربی استان‌های البرز و تهران به یكدیگر وصل می‌شوند و این آزادراه تبادل این مسیر‌ها را برقرار می‌كند.
وی یادآور شد: تاكنون برای اجرای این پروژه ‌هزار و 200 میلیارد تومان هزینه شده كه از محل اعتبارات دولت و سرمایه گذار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تامین شده است. سهم سرمایه‌‌گذاری قرارگاه در این پروژه، 70 درصد و سرمایه‌گذاری دولت 30 درصد است.حدود یك‌هزار و 200 میلیارد تومان نیز برای تكمیل پروژه لازم است.
به گفته خادمی، با تكمیل آزادراه كنارگذر جنوبی تهران، شاهد تحولی در حمل و نقل استان‌های تهران و البرز خواهیم بود و گره‌های ترافیكی در شهرهای تهران و كرج با تكمیل این آزادراه رفع می شود.
وی ابراز امیدواری كرد؛ با بهره برداری از این آزادراه، توقف‌های چند ساعته در ورودی‌های تهران و البرز نیز برطرف شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: تلاش می‌كنیم‌ سهم دولت از این آزادراه را در 9 ماهه امسال تامین كنیم و امیدواریم سرمایه‌گذار نیز سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد تا پروژه طبق برنامه به اتمام برسد.
خادمی كاهش مصرف سوخت، تاثیر مثبت زیست‌محیطی، كاهش ‌سوانح رانندگی و جلوگیری از ازدحام در ورودی‌های تهران و كرج، از مزایای اجرای این پروژه است و همین موارد، این پروژه را به پروژه‌ای در مسیر اقتصاد مقاومتی تبدیل كرده است.
اقتصام *1070*