۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
کد خبر 83315475
۰ نفر
خیران 20 هزار خانه دركشور ساختند

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل انجمن خیرین مسكن ساز گفت: با همت اعضای این انجمن تاكنون 20 هزار واحد مسكونی در كشور برای نیازمند و محرومان احداث شده است.

به گزارش ایرنا، كیومرث سلگی روز چهارشنبه درنشست انجمن خیران مسكن ساز استان بوشهر افزود: در زمان حاضر 10 هزار واحد مسكونی خیرساز نیزدر دست ساخت است.
وی بیان كرد: انجمن خیران مسكن ساز كشور تاكنون برای اجرای تفاهم نامه مشترك با بنیاد مستضفعان، بنیاد مسكن، سازمان بهزیستی و وزارت راه و شهرسازی هشت هزار واحد مسكونی برای خانواده های دارای 2معلول به بالا در شهرهای بالای 25 هزار نفر احداث و تحویل داده است.
وی بیان كرد: افزون براین از محل این تفاهم نامه 2 هزار واحد مسكونی دیگر در دست اجراست كه تلاش می شود در كمترین زمان ممكن احداث و تحویل شود.
سلگی، برضرورت اجرای طرح های مشاركتی كه منجر به هم افزایی می شود بویژه در حوزه مسكن به عنوان مهمترین نیاز خانواده های نیازمند تاكید كرد.
وی اضافه كرد: با توجه به افزایش قیمت مسكن و ساخت و سازاجرای طرح های مشاركتی دولت و خیران می تواند بهترین راهكار برای تامین مسكن نیازمندان باشد و در این زمینه انجمن خیرین مسكن ساز آمادگی سازماندهی خیران و كمك های آنها را دارد.
وی بیان كرد: در زمان حاضر انجمن خیرین مسكن ساز با یكهزار و 500 نفر عضو هیات مدیره درهمه مراكز استان ها و 120 شهرستان كشور فعال است وبرای تامین مسكن خانواده های محروم و نیازمند برنامه ریزی دارند.
مدیرعامل انجمن خیرین مسكن ساز گفت: امروز مسكن به عنوان كالایی گران قیمت در جامعه به شمار می رود كه مشاركت خیران دركنار دولت می تواند این مشكل را برای خانواده های نیازمند برطرف كند.
استاندار بوشهر گفت: تامین مسكن برای نیازمندان از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید به شمار می رود كه اجرای طرح های مختلف از جمله تامین مسكن برای خانواده های 2 معلول نمونه ای از آنهاست.
عبدالكریم گراوند افزود: تلاش می شود با تامین مسكن نیازمندان آرامش به این قشر هدیه شود.
وی بیان كرد: تامین مسكن و درمان از جمله نیازهای مهم جامعه به شمار می رود كه در دولت تدبیر و امید این نیازها در قالب طرح تحول سلامت و طرح های مختلف برای تامین مسكن عملیاتی شده است.
گراوند اضافه كرد: احداث 850 واحد مسكونی خیرساز در استان بوشهر بیانگر سهم قابل توجه این استان در واحدهای مسكونی خیرساز كشور است.
وی یادآور شد: برطرف كردن مشكلات موجود در راه تامین مسكن نیازمندان از سیاست های مدیریت ارشد استان بوشهر است.
6047/6043