بازسازی سه هزار واحد مسكونی تخریب شده درسیل خوزستان آغاز شد

اهواز - ایرنا - عملیات اجرایی سه هزار واحد مسكونی تخریبی در سیلاب خوزستان روز چهارشنبه به صورت نمادین در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر و با حضور مدیرعامل بنیاد مسكن كشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا، ستاد معین بازسازی بنیاد مسكن استان فارس مسئولیت بازسازی منازل تخریب شده از سیل منطقه شعیبیه شوشتر را بر عهده گرفته است.
به گفته علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد مسكن قرار است واحد‌های تخریب شده بخش شعیبیه تا پایان سال بازسازی شوند.
در این آیین علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد مسكن ،مدیركل بنیاد مسكن استان فارس ، استاندار خوزستان ، نماینده مردم شوشتر در‌مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.
بنابراین گزارش تاكنون 20 هزار واحد مسكونی خسارت دیده از سیل خوزستان ارزیابی شده و بخشی دیگر نیز كه هنوز دچار آبگرفتگی هستند پس از خروج آب توسط كارشناسان برای تعمیر و یا بازسازی مورد بررسی قرار می‌ گیرند.
بنا به اعلام قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان تعداد 17 هزار و 693 واحد مسكونی خوزستان مورد ارزیابی قرار گرفته اند كه از این تعداد 2هزار و 377 خانه تخریبی و 10 هزار و 606 واحد دیگر تعمیری هستند.
اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه های دز، كارون و كرخه سیلاب در مناطق حاشیه ای این رودخانه ها جاری شد.
بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان 21 شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به 250 هزار نفر امدادرسانی شد.
7152/ 6037