۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد خبر 83315464
۰ نفر
هشت ميليارد ريال زكات در خمين جمع آوري شد

خمين - ايرنا - مسئول اجرايي زكات در خمين گفت: هشت ميليارد و 160 ميليون ريال زكات واجب و مستحب، فطريه و كفاره سال گذشته در اين شهرستان جمع آوري شده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام«منصور شاهسواري» روز چهارشنبه در شوراي زكات خمين افزود: 100 ميليون ريال از مبلغ جمع آوري شده مربوط به زكات واجب و هفت ميليارد و 900 ميليون ريال زكات مستحبي و 160 ميليون ريال فطريه و كفاره است.
وي ادامه داد: ارقام جمع آوري شده زكات براي معيشتي، مسكن، تهيه جهيزيه، درمان و تحصيل محرومان هزينه شده است.
مسئول اجرايي زكات در خمين اظهار داشت: انتظار مي رود با توجه به بارندگي هاي خوب امسال بيش از 30 ميليارد ريال زكات در اين شهرستان جمع آوري شود.
وي تاكيد كرد: زكات از واجبات مالي و عبادي است و اگر زكات اموال به ‌موقع پرداخت شود مشكلات اقتصادي موجود در سطح شهرستان رفع مي‌شود.
فرماندار خمين نيز در اين نشست گفت: پرداخت زكات علاوه بر رونق بخشي به زندگي فقرا، تاثيرات معنوي فراواني در زندگي فردي افراد دارد و اموال و جان افراد با پرداخت زكات پاك مي شود.
«احمد طهراني» افزود: اولويت مصرف زكات با فقيران و بايد سعي شود تا اولويت مصرف زكات براي رونق بخشي و بهبود زندگي اين افراد باشد.
وي ادامه داد: اهميت پرداخت زكات براي ساكنان روستاها توسط دهياران، معتمدان و و به ويژه روحانيان تشريح شود چراكه آگاه سازي مردم در پرداخت وجوهات شرعي تاثيرگذار است.
فرماندار خمين بيان كرد: با توجه به بارندگي هايي كه از ابتداي سال شهرستان داشته است پيش بيني مي شود امسال 40 هزار تن گندم از گندمزارهاي اين شهرستان جمع آوري شود.
طهراني تاكيد كرد: 35 درصد از مردم شهرستان از حمايت هاي كميته امداد و بهزيستي بهره مند مي شوند و سازمان هاي خيريه نيز كمك هاي موردي به اين افراد دارند.
وي گفت: ساماندهي موسسات خيريه و شناسايي نيازمندان واقعي در كمك رساني مطلوب به خانواده هاي نيازمند تاثير دارد.
مدير كميته امداد امام خميني(ره) خمين نيز گفت: 10 درصد فطريه و كفاره جمع آوري شده در روز عيد فطربه دفتر امام جمعه شهرستان، 55 درصد به مددجويان كميته امداد،35 درصد به مددجويان بهزيستي و مابقي به خانواده هاي زندانيان نيازمند شهرستان تعلق مي گيرد.
«جواد داودي» افزود: به منظور جلوگيري از سوء استفاده كلاهبرداران از احساسات شهروندان تمام تمهيدات لازم براي جمع آوري فطريه وكفاره انديشيده شده است.
است كه 9 هزار و 642 نفر تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) قرار دارند.
9930/6013/