۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
کد خبر 83315458
۰ نفر
الزام تزریق واكسن مننژیت برای زائران حج تمتع

تهران- ایرنا- رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از آمادگی كامل پایگاه های هلال احمر كشور برای تزریق واكسن مننژیت به زائران حج تمتع 98 خبرداد و گفت: زائران حج تمتع باید واكسن مننژیت را تزریق كرده و كارت واكسن را تا پایان سفر حفظ كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ محمد تقی حلی‌ساز با اشاره به آمادگی كامل مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر كشور برای واكسیناسیون زائران حج تمتع ، افزود:واكسن مننژیت برای واكسیناسیون زائران حج تمتع امسال تامین شده است.
وی ادامه داد: زائران حج تمتع امسال كه مراحل تاییدیه پزشكی را طی كرده اند، می توانند با مراجعه به نزدیكترین پایگاه هلال احمر ، نسبت به تزریق واكسن مننژیت اقدام كنند.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، گفت: كار واكسیناسیون زائران حج امسال در سراسر كشور آغاز شده و متقاضیان باید هرچه سریعتر به این مهم مبادرت ورزند.
حلی ساز ادامه داد: واكسیناسیون حجاج الزامی است، همه حجاج كشورهای اسلامی كه در مناسك حج تمتع حضور دارند، باید واكسن مننژیت را تزریق كنند.
وی افزود: طبق قوانین كشور میزبان، تزریق واكسن مننژیت برای حجاج كشورهای اسلامی الزامی است بنابراین همه حجاج باید نسبت به واكسیناسیون خود اقدام كنند.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: اعتبار این واكسن دو ساله است، بعد از تزریق واكسن مننژیت، كارت واكسن تقدیم زائران می شود كه این كارت باید تا انتهای سفر همراه آن ها باشد.
به گفته حلی ساز، تدابیر لازم برای واكسیناسیون زائران حج امسال اندیشیده شده و مشكلی در این زمینه وجود ندارد و فرآیند تزریق واكسن در زمانبندی خود انجام خواهد شد.
اجتمام*1933*9105