مردم غزه برای تظاهرات میلیونی علیه صهیونیست ها آماده شدند

غزه -ایرنا- اهالی شهرهای مختلف نوار غزه امروز چهارشنبه در هفتاد و یكمین سالگرد فرارسیدن 'روز نكبت' (روز فاجعه بزرگ) و روز اشغال فلسطین دست به اعتصاب عمومی زدند و برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه صهیونیست ها آماده شدند.

مدارس، دانشگاه ها و اماكن عمومی فعالیت خود را تعطیل كرده و ارگان های دولتی دست از كار كشیدند. تاجران و فروشندگان نیز در پاسخ به فراخوان هیات عالی برگزار كننده راهپیمایی های بازگشت و لغو محاصره، مغازه ها و فروشگاه های خود را تعطیل كردند.
قرار است ظهر و عصر امروز تظاهراتی میلیونی در امتداد مرزهای شرقی نوار غزه علیه صهیونیست ها برگزار شود.
از سوی دیگر، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، تاكید كرد كه تظاهرات میلیونی بازگشت و لغو محاصره، پیامی از سوی فلسطینیان به همگان است مبنی بر اینكه مردم فلسطین هرگز دست از حقوق و اصول خود در راس آن حق بازگشت آوارگان به وطن برنخواهد داشت.
وی تاكید كرد كه این تظاهرات میلیونی بعد از بیش از 70 سال از گذشت روز نكبت، حامل این پیام قاطع است كه گذشت زمان هرگز باعث توقف نبرد فلسطینیان علیه اشغالگران نمی شود و اراده محكم آن را تضعیف نخواهد كرد.
این مقام حماس افزود: این تظاهرات تاكیدی است بر اینكه مقاومت با شكل های مختلف آن و یكپارچگی و وحدت كلمه، تنها راه درست برای مقابله با طرح های نابودی آرمان فلسطین و در راس آن معامله قرن است.
صهیونیست ها هفتاد سال قبل در چنین روزی صدها هزار فلسطینی را از خانه و كاشانه خود بیرون كردند و با گذشت این مدت فلسطینی ها هنوز بر گرفتن حق و حقوق از راه های مختلف و بازگشت به خانه و كاشانه خود در فلسطین اصرار دارند ولی گذشت زمان ثابت كرده است كه رژیم صهیونیستی فقط زبان زور می فهمد.
خاورم*9329*1436*