۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبر: 83315373
۰ نفر
جلد 14 كتاب بررسي تجربيات جهاني شركت‌هاي استارتاپي منتشر شد

تهران- ايرنا- چهاردهمين جلد از كتاب «بررسي تجربيات جهاني شركت‌هاي استارتاپي» در حوزه سيمان و بتن توسط ستاد فرهنگ‌سازي اقتصاد دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري منتشر شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، استارتاپ‌ها با نوآوري كه در كسب‌وكار خود دارند به حل مشكلات صنعت بتن، سيمان و صنايع وابسته به آن همچون ساير حوزه‌ها كمك كرده‌اند و تجربيات جهاني اين استارتاپ‌ها مي‌تواند در ارتقاء و پيشرفت اين حوزه تأثيرگذار باشد.
مشاور معاون علمي و فناوري رئيس‌جمهوري با اعلام اين خبر بيان كرد: بررسي روند بازار بتن، سيمان و صنايع وابسته يكي از موضوعاتي است كه در اين كتاب به آن پرداخته شده است، ميزان رشد اقتصادي در دنيا باعث توسعه شهرها و ساخت‌وساز شده است كه خود تأثير بسزايي در رشد تقاضاي سيمان و بتن ايفا مي‌كند.
پرويز كرمي بيان كرد: اين امر عاملي براي افزايش جذابيت و رقابت براي كسب بازار بيشتر ميان شركت‌هاي فعال در اين صنعت است، پس بررسي تجربيات شركت‌هاي استارتاپ و اقدامات آن‌ها در ارتقاء و رونق اين حوزه مي‌تواند تأثيرگذار باشد.

** حل مشكلات صنعت سيمان
وي ادامه داد: اكنون در تمام صنايع نام شركت‌هاي نوپا و استارتاپي يكي از مهم‌ترين مباحثي است كه مشاهده مي‌شود. استارتاپ‌ها با چابكي و نوآوري كه در كسب‌وكار خود دارند كمك شاياني به شركت‌هاي بزرگ كه به‌طور معمول براي تغيير پيچيدگي بيشتري دارند، كرده‌اند، حل مشكلات صنعت سيمان با كمك فناوري و نوآوري خدمت مهم اين شركت‌ها به اين صنعت است.
وي گفت: توجه به اتفاقات و نقش‌آفريني در اين اكوسيستم يك شاخص مهم براي شركت‌هاي بزرگ سيماني است كه با كمك آن مي‌توانند جايگاه خود را در بازار سيمان حفظ كرده و ارتقاء دهند.
به گفته كرمي، نقش استارتاپ‌ها در صنعت سيمان و بتن، چالش‌ها و فرصت‌هاي كليدي حوزه سيمان و بتن، ارائه راهكارهاي استارتاپي براي مسائل راهبردي اين حوزه، نوآوري در فرآيندهاي توليد سيمان و بتن، اصلاح و بازسازي بتن و كاربردهاي جديد از سيمان و بتن از موارد مطرح‌شده در اين كتاب است.
تاكنون 14 جلد از سلسله گزارش‌هاي بررسي تجربيات جهاني شركت‌هاي استارتاپي در حوزه‌هاي مختلف كسب‌وكار توسط ستاد فرهنگ‌سازي اقتصاد دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري منتشر شده است كه اين اقدام با توجه به فرهنگ‌سازي و توسعه زيست‌بوم شركت‌هاي نوپا، دانش‌بنيان و استارتاپي به‌عنوان يكي از مأموريت‌هاي اصلي معاونت علمي و فناوري صورت گرفته است.
علمي ** 9340** 1055