ایران به كمیته بین المللی المپیك اعتراض كرد

تهران- ایرنا- كمیته ملی المپیك ایران روز چهارشنبه در پی صادر نشدن ویزای تكواندكاران تیم ملی برای اعزام به رقابت های جهانی انگستان در نامه ای به كمیته بین المللی المپیك IOC اعتراض كرد.

بر اساس اعلام تارنمای كمیته ملی المپیك، این كمیته اقدام میزبان رقابت های جهانی تكواندو را مغایر قوانین كسب سهمیه المپیك 2020 توكیو و منشور المپیك دانسته و پیگیری آن را از كمیته بین المللی المپیك خواستار شد.
پیش تر كمیته ملی المپیك مكاتباتی با كمیته ملی المپیك كشور میزبان برای رفع این مشكل نیز داشته است.
براساس منشور المپیك كشورهای میزبان رقابت های ورزشی باید بدون تبعیض، همكاری لازم را برای صدور روادید (ویزا) تمام شركت كنندگان داشته باشند. اما با وجود پیگیری های كمیته ملی المپیك و فدراسیون اگر چه روادید برای برخی تكواندو كاران در آخرین لحظات صادر شده است، اما هنوز تمامی روادید درخواستی صادر نشده و كمیته ملی المپیك پیگیر این موضوع است.
بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان از امروز (چهارشنبه) با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت. مجمع عمومی فدراسیون جهانی هم فردا -پنجشنبه در حاشیه رقابت ها برگزار می شود.
در حالی كه چند روزی است اعضای تیم های مردان و زنان برای حضور در این رقابت ها راهی انگلیس شده اند، چهار نماینده ایران بلاتكلیف بودند كه یكی از آنان موفق به دریافت روادید شد.
در این راستا روادید «آرمین هادی پور» نماینده سبك وزن ایران و «سیدمحمد پولادگر» رئیس فدراسیون در نهایت صادر شد. هادی پور باید به محض ورود به منچستر در وزن كشی شركت كرده و پنجشنبه در وزن منهای 54 كیلوگرم روی شیاپچانگ برود.
با این حال همچنان روادید میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی و سجاد مردانی از سوی كشور میزبان صادر نشده است.
ورزشی**9250**1067**