راه اندازی سامانه هوشمند ثبت اطلاعات كالا‌ در ‌بندر شهیدرجایی

تهران- ایرنا- مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، از راه اندازی سیستم هوشمند برای ثبت اطلاعات تخلیه كالاهای عمومی و متفرقه در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، «روانبخش بهزادیان» روز چهارشنبه افزود: در راستای هوشمند‌سازی بنادر و پس از ماه‌ها‌ پیگیری، برای اولین بار «سیستم هندهلد» برای ثبت اطلاعات تخلیه و بارگیری كالاهای عمومی و متفرقه در بزرگترین بندر تجاری ایران (بندر شهید رجایی) با موفقیت به كارگرفته شد.
وی با تاكید بر اهمیت حركت در جهت رسیدن به بنادر هوشمند و استفاده از تكنولوژی های جدید و سامانه های نرم افزاری، به راه اندازی «سیستم هندهلد اندرویدی» برای ثبت اطلاعات تخلیه كالاهای عمومی و متفرقه در بندر شهید رجایی اشاره كرد.
مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی افزود: این سیستم طبق برنامه ریزی انجام شده‌، برای عملیات تخلیه كشتی «hang prosperity» حامل محموله انواع كالاهای متفرقه به تناژ 12 هزار و 322 تن‌ در اردیبهشت امسال در بندر شهید رجایی به كارگرفته شد.
بهزادیان‌ با اشاره به مزایا و اهمیت این كار در ثبت صحیح و به موقع اطلاعات كلیدی برای ارسال به سامانه‌های نرم افزار‌ی گفت: راه اندازی كامل این سیستم در همه بنادر كشور در دستور كار این اداره كل قرار دارد و تا پایان سال به طور كامل اجرا خواهد شد.
به گفته مدیركل امور بندری، یكپارچه سازی سامانه ها و ارتباط نرم افزاری با دستگاه های مرتبط برای ورود و خروج كالا در بنادر از دیگر برنامه های در دست اقدام است.
اقتصام *1070* 3063