۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
کد خبر 83315209
۰ نفر
موزه های تهران 28 اردیبهشت ماه رایگان است

تهران- ایرنا- مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت روز موزه ها (28 اردیبهشت ماه) بازدید از پنج موزه تحت اختیار این نهاد برای عموم رایگان است.

پرهام جانفشان روز چهارشنبه به این مطلب اشاره كرد و گفت: پنج موزه از جمله رضا عباسی در خیابان دكتر شریعتی- نرسیده به پل سیدخندان، فرش خیابان كارگر شمالی- تقاطع دكتر فاطمی، آبگینه خیابان سی تیر- قبل از تقاطع جمهوری، نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی شمالی- خ برادران قاعدی- بعد از تقاطع شهید نور محمدی و هنرهای ملی نیز در میدان بهارستان - ساختمان وزارت ارشاد است.
به گزارش روابط عمومی میراث تهران, جانفشان به برنامه های هفته میراث فرهنگی و تهرانگردی شبانه در ایام ماه مبارك رمضان در سطح پایتخت اشاره كرد و گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی (28 اردیبهشت ماه) برنامه های متنوعی در دو بخش شهروندی و مخاطب خاص برگزار می‌شود.
مدیركل میراث استان تهران با بیان اینكه تهرانگردی عصرانه برای عموم شهروندان از روز جهانی موزه تا پایان ماه مبارك رمضان برگزار می‌شود، افزود: موزه ها تبلور تمدن و فرهنگ یك جامعه و ملت‌اند كه شناخت درست از آن‌ها باعت توسعه یافتگی خواهد شد، چرا كه توسعه پایدار شهری ارتباط مستقیم با حفظ باورها و داشته های فرهنگی گذشتگان دارد.
وی برگزاری نمایشگاه های موضوعی در موزه های اداره كل میراث فرهنگی استان تهران و برگزاری مسابقه عكاسی را از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی عنوان كرد و از عموم شهروندان خواست برای ثبت نام در تورهای رایگان عصرانه نام خانوادگی خود را به سامانه 5000203000100 ارسال كنند.
مدیركل میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به برگزاری همایش 'روز جهانی موزه در استان تهران' یك‌شنبه 29 اردیبهشت و در سالن اجتماعات بنیاد سینمایی فارابی بیان كرد: در این هفته 'نشست اصالت شناسی تكنیك موزائیكی در ساخت آبگینه'، 'ورك شاپ نقاشی روی سفال' و'ورك شاب نقاشی روس سفال و شیشه در موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران'، 'نمایشگاه فرش های ممتاز محرابی در موزه فرش'، 'نمایشگاه و نشست تخصصی ' طب دیروز و امروز ' در موزه رضا عباسی' و ورك شاپ نقاشی پشت شیشه در موزه نقاشی پشت شیشه' برگزار می‌شوند.
جانفشان تاكید كرد: علاقه مندان می توانند برای شركت در برنامه های اعلام شده و كسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره كل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir مراجعه كنند.
تهرام/7247//1348