۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۳
کد خبر: 83315198
۰ نفر
تشخیص سایز كفش با هوش مصنوعی

تهران- ایرنا- یك كارخانه تولید كفش با استفاده از هوش مصنوعی برنامه جدیدی را توسعه داده است كه روی موبایل اجرا شده و با اسكن پا امكان خرید آنلاین كفش با سایز مناسب را فراهم می‌كند.

این برنامه جدید كه Nike Fit نام دارد به عنوان یك گزینه اضافی در خرید آنلاین در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا سایز مناسب كفش موردنظر را انتخاب كنند. برای این منظور لازم است كاربر پس از پوشیدن جوراب در مقابل دیوار بایستد و دوربین پشت گوشی را با استفاده از راهنمایی كه در نمایشگر مشاهده می‌كند، رو به پاهای خود بگیرد. به این ترتیب برنامه موبایل پاهای كاربر را تشخیص داده و با استفاده از 13 نقطه اطلاعاتی در هر یك از پاهای كاربر در چند ثانیه آن‌ها را اسكن می‌كند.
سپس این اطلاعات با استفاده از یك الگوریتم هوش مصنوعی پردازش شده و سایز مناسب هر مدل از كفش‌ها برای كاربر تعیین می‌شود. این برنامه اطلاعات مربوط به اسكن سایز پای هر كاربر را به طور مستقل ذخیره می‌كند تا در هنگام خرید كفش‌های جدید نیازی به اسكن مجدد نباشد.
توسعه‌دهندگان برنامه Nike Fit امیدوارند این برنامه علاوه بر تعیین سایز كفش كاربر موجب كاهش مرجوعی و تشویق مشتریان به خرید بیشتر شود. قرار است به زودی نسخه‌ای از این برنامه در فروشگاه‌های شركت Nike فعال شود تا فروشندگان بتوانند با اسكن پاهای مشتریان سایز مناسب آن‌ها را تشخیص دهند.
علمی**9259** 1055