سامانه ملی ثبت طلاق در اردبیل خرداد ماه راه اندازی می شود

اردبیل - ایرنا - مدیركل بهزیستی استان اردبیل گفت: سامانه ملی ثبت طلاق در این استان اواخر خردادماه امسال راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا ، بهزاد ستاری روز چهارشنبه در جلسه كارگروه اجتماعی و فرهنگی اردبیل افزود: سامانه ملی ثبت طلاق در بیشتر استان ها راه اندازی شده و در این استان هم این سامانه با اعتبار 700 میلیون ریال در شرف راه اندازی است و آموزش ها و برنامه ریزی لازم هم برای راه اندازی رسمی این سامانه انجام شده است.
وی اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه تمام درخواست های طلاق و سازش ها ثبت و كارهای مربوط به طلاق هم تخصصی تر خواهد شد.
مدیركل بهزیستی استان اردبیل درباره كاهش خودكشی در این استان افزود: سال گذشته برای كاهش خودكشی 500 میلیون ریال اعتبار ابلاغ و تخصیص یافت.
ستاری بیان كرد: با جذب این اعتبارات برنامه ریزی و آموزش لازم در سه شهرستان كه آمار خودكشی در آن بیشتر بود بعمل آمد.
وی ادامه داد: سال گذشته 200 جلسه آموزشی برای خانواده های در معرض خودكشی در شهرستان های خلخال ، مشگین شهر و پارس آباد برگزار شد.
مدیركل بهزیستی استان اردبیل گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش سطح آگاهی جامعه سطح آسیب های اجتماعی پرخطر در این استان قابل كنترل است.
او افزایش آگاهی و دانش حرفه ای مددكاران ، كارشناسان و مشاوران در خصوص ارائه راهنمایی های لازم به افراد در معرض خطر را از جمله عوامل موثر در كاهش آسیب اجتماعی خطرناك در جامعه امروزی برشمرد.
وی احساس ناامیدی ، پوچی ، افزایش مشكلات ، درد و رنج ، تحقیرها و توهین به نوجوانان و شكست های عاطفی را از عوامل مهم اقدام به خودكشی در جامعه ذكر كرد.
7110/ 1257