رئیس وقف سنی عراق: امت اسلام جلوی تجاوزگری آمریكا علیه ایران بایستد

بغداد – ایرنا – رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق در واكنش به سیاست های آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد كه آمریكا هویت وجودی امت اسلام را هدف قرار داده است و امت اسلامی باید جلوی تجاوزگری جدید آمریكا بایستد.

«شیخ عبداللطیف الهمیم» روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفت كه آمریكا با سیاست تجاوزگری خود، دین، تمدن، هویت وجودی و تاریخ و آینده امت اسلامی را هدف قرار داده است.
الهمیم كه جزو صاحب نظران حوزه معارف اسلامی در عراق و دارای چندین تالیف در این حوزه است، تاكید كرد كه در برابر سیاست های تجاوزگر آمریكا نه فقط عراق بلكه از همه امت اسلامی انتظار می رود كه در برابر هر گونه تجاوزگری علیه همه كشورهای عربی و اسلامی بایستند.
وی ادامه داد كه همه این تحولات كه در خاورمیانه و جهان اسلام اتفاق می افتد، پروژه ای است كه هدفش، بی اثر كردن قویترین عناصر و بازیگران جهان اسلام و دور كردن بازیگران منطقه ای، از معادله و موازنه قدرت در برابر رژیم اشغالگر اسراییل است.
الهمیم با بیان اینكه این پروژه، یك طراحی صهیونیستی است، گفت طبق این پروژه توانستند كه عراق، سوریه و لیبی را از موازنه قدرت در منطقه خارج كردند و تلاش می كنند كه مصر را نیز از این بازی خارج كنند.
وی سیاست های خصمانه آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران را نیز در راستای این پروژه صهیونیستی دانست و گفت كه این پروژه همچنان تا خارج كردن همه بازیگران منطقه ای از بازی موازنه قدرت در منطقه ادامه خواهد داشت.
رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق تاكید كرد كه بر همین اساس همه امت اسلامی باید جلوی این تجاوزگری جدید آمریكا بایستند.
شیخ «عبدالطیف الهمیم» رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق دیماه گذشته نیز در دیدار با وزیر خارجه كشورمان، دفاع از جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم های ظالمانه آمریكا را واجب شرعی خوانده بود.
وی سال گذشته و همزمان با خروج یكجانبه آمریكا از برجام و آغاز دوباره تحریم های غیر قانونی علیه ملت ایران، در بیانیه ای اقدامات خصمانه آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران را محكوم و تاكید كرده بود كه مخالفت با این اقدامات، برخاسته از مبانی دینی، انسانی و اخلاقی است.
وی گفته بود كه مجازات جمعی و آسیب رساندن به ملت ها برخلاف مبانی دینی، انسانی و اخلاقی است و بر همین اساس دیوان اوقاف اهل سنت عراق با اقدامات خصمانه آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف است و آن را محكوم می كند.
وی اقدامات خصمانه آمریكا علیه ایران را بهانه و توجیهی برای اجرای پاره ای سناریوها و مقدمه ای برای جنگ جدید در منطقه دانسته و خاطرنشان كرده بود كه دونالد ترامپ رییس جمهور امریكا به دنبال فروپاشی منطقه خاورمیانه و از بین بردن هویت آن و فرو بردن منطقه در باتلاقی از خون است.
خاورم *6*353*380*