۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد خبر 83315172
۰ نفر
20 هزار مترمربع زمین به پسكرانه بندرشهید باهنر پیوست

بندرعباس- ایرنا- مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بندرعباس گفت: 20 هزار مترمربع زمین جدید از محل رفع تصرف زمین به پسكرانه این بندر مهم صادراتی در مركز استان هرمزگان پیوست.

به گزارش ایرنا، حمید رضا محمدحسینی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با اضافه شدن محوطه 20 هزار متر مربعی، مساحت بندر شهید باهنر بندرعباس به 378 هزار مترمربع افزایش یافت.
وی بیان داشت: تا پیش از این 6 انبار به مساحت 23 هزار متر مربع و 80 هزار مترمربع محوطه باراندازی كالای عمومی و روباز در بندرشهید باهنر وجود داشت.
مدیر بندر شهید باهنر با اشاره به این كه كالاهای صادراتی در محوطه این بندر تجمیع و پس از تكمیل شدن جهت بارگیری به اسكله‌ها انتقال می ‌یابد، اظهارداشت: كالاهای صادراتی در محوطه این بندر بسته‌ بندی و یكپارچه‌ سازی شده تا بتوان خطرهایی كه به كالاها در هنگام انبار كردن، حمل و نقل و توزیع وارد می شود را به حداقل رساند.
وی با بیان اینكه اداره كل گمرك شهید باهنر نیز در این بندر مستقر است، خاطرنشان كرد: استقرار باسكول، ساختمان اداری و سایر تاسیسات لازم بندر شهید باهنر در این گمرك قرار دارند.
محمد حسینی گفت: كامیون‌ های تانكر حامل گاز صادراتی ز به محوطه گمرك شهید باهنر هدایت می شود كه كاهش ترافیك دروازه های ورودی و افزایش ایمنی در بندر را به دنبال خواهد داشت.
بندرشهید باهنر از بندرهای قدیمی و چند منظوره استان هرمزگان و یكی از كانون های مهم صادراتی و ترانزیتی جنوب كشور است.
این بندر دارای ظرفیت سالانه دو میلیون و500 هزار تن بوده كه از امكان پهلوگیری كشتی هایی با ظرفیت 40 هزار تن و آبخور 11.5 متر برخوردار است.
برخورداری از12 پست اسكله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیكی به كشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به كریدور شمال- جنوب از طریق شبكه‌ بین ‌المللی جاده‌ای و همچنین آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، این بندر را به یك پایگاه تجاری راهبردی و تاثیرگذار در منطقه تبدیل كرده است.
بندر شهید باهنر از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای تركیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، تركمنستان و عراق است.
7195/6048