۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
کد خبر 83315164
۰ نفر
محدودیت های ترافیكی پایان هفته اعلام شد

تهران- ایرنا- مركز مدیریت های راه های كشور، محدودیت های ترافیكی پایان هفته در برخی محورهای برون شهری در دوره زمانی 25 تا 28 اردیبهشت را اعلام كرد.

بر اساس‌ اطلاعات سامانه‌‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ و دوربین‌های نظارت تصویری مركز مدیریت های راه های كشور، ‌در حال حاضر به غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذكر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی كشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.
این مركز از محدودیت ترافیكی پایان هفته در محورهای هراز و كندوان و انسداد 17 مسیر مواصلاتی خبر داد كه بر اساس آن، در محور هراز تردد‌ كامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 امروز و ساعت 8 تا 24 دو روز آینده ممنوع است.
همچنین مجموع تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته براساس‌ آخرین اطلاعات حاصل از رصد 2 هزارو 247 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 1.6 درصد افزایش نشان می‌دهد.
در همین مدت، سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیك راه‌ها 17.2 درصد، اوج تردد بین ساعت های 18 تا 19 و كمترین تردد بین ساعت های سه تا چهار بوده است.

‌* پرترددترین جاده‌های كشور
آزاد راه قزوین- كرج، كرج - تهران، كرج- قزوین و تهران- كرج به ترتیب پرترددترین جاده كشور گزارش شده اند.

*آخرین وضعیت جوی و ترافیكی برخی محورها
در حال حاضر تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزكوه و آزادراه رشت- قزوین (رفت و برگشت) و بارش پراكنده باران در محور فیروزكوه محدوده شیرگاه گزارش شده است.
البته بارش پراكنده باران در برخی محورهای استان‌های مازندران و گلستان گزارش شده است.

*محدودیت‌ ترافیكی جاده‌های منتهی به شمال كشور تا روز ‌شنبه
‌تردد موتور‌سیكلت از ساعت 12 امروز (چهارشنبه) تا ساعت 6 روز شنبه 28 اردیبهشت از محورهای كرج - چالوس‌، هراز‌، فیروزكوه و محور تهران - سمنان- مشهد و بالعكس ممنوع است، تردد موتورسیكلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیك بلامانع خواهد بود.
‌در محور كندوان، ‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روز جمعه 27 اردیبهشت، از كرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و ‌با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 تا 24 روز جمعه از مرزن‌آباد به سمت كرج به‌صورت یك‌طرفه خواهد بود.
در محور هراز،‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 تا 24 روز جمعه 27 اردیبهشت، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و‌ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 19 تا 24 روز جمعه، از آب اسك به رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یك‌طرفه خواهد بود.
‌در محور كندوان‌؛ تردد انواع تریلر‌، كامیون و كامیونت از مسیر كرج به چالوس و بالعكس همچنان ممنوع است.
در محور هراز‌ تردد‌‌ تریلرها همچنان ممنوع است و تردد‌ كامیون‌ها و كامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 امروز (چهارشنبه) و نیز از ساعت 8 تا 24 روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از محور هراز ممنوع است.

*ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیكی راه‌
براساس این گزارش، مسیر فرعی شمشك -دیزین، در استان‌های البرز و تهران ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی كافی مسدود است.
جاده رامیان- اولنگ- شاهرود ‌در استان‌های گلستان و سمنان‌، مسیر بندر تركمن- سه راهی یساقی و جاده گمیشان- خواجه نفس در استان گلستان‌ و مسیر وازك- بلده در استان مازندران به علت نبود ایمنی تا اطلاع بعدی مسدود است.
همچنین جاده شوشتر- چغازنبیل‌‌، اهواز- آبادان، كمربندی بستان‌ و مسیر بستان- چذابه و جاده قدیم بستان- چذابه‌ و بستان‌- سوسنگرد در استان خوزستان‌ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی كافی مسدود است.
جاده سی‌سخت- پادنا در استان كهگیلویه و بویر‌احمد، جاده گنجنامه- تویسركان‌، در استان همدان‌، ‌سروآباد- پاوه‌، در استان كردستان‌، جاده قدیم خرم آباد- پل دختر و ‌پلدختر- كوهدشت‌ در استان لرستان و جاده اهرم - فراشبند در استان بوشهر نیز ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی كافی بسته است.
‌همچنین جاده های دره شهر - پلدختر در استان ایلام، شهداد- اندوهجرد و شهداد- نهبندان، در استان كرمان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل نبود ایمنی كافی مسدود است.
هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های كشور، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامك كنند یا با شماره‌ تلفن های 141و 88925252 تماس برقرار كنند.
اقتصام*1070**2022*