پمپئو:ترامپ فقط خواهان امضای یك توافقنامه جدید به نام خود با ایران است

تهران- ایرنا- پایگاه خبری'میدل ایست آی'به نقل از یك مقام ارشد عراقی نوشت؛ وزیر امور خارجه آمریكا در دیدار با عادل المهدی نخست وزیر عراق خواستار شكل گیری یك توافقنامه جدید با ایران شده و گفت كه به ایرانی ها بگویید آمریكا خواهان جنگ نیست و تمام خواسته ترامپ امضای یك تواقفنامه جدید هسته ای به نام خود است.

به نوشته میدل ایست آی، سفر پمپئو به عراق از پیش اعلام نشده بود. عبدالمهدی انتظار داشت، پس از اعزام ناو هواپیمابر و بمب افكن های B-52 آمریكا به خلیج فارس برای تهدید ایران، وزیر امور خارجه آمریكا با توپ پر در باره ایران با وی گفتگو كند.
این پایگاه خبری ادامه داد: انتظار می رفت پمپئو خواستار عقب نشینی شبه نظامیان ایرانی از عراق باشد. اما اصلا اینطور نبود. به گفته این منبع آگاه، چیزی كه پمپئو در واقع به عبدالمهدی گفت كاملا متفاوت بود و لحن وزیر امور خارجه آمریكا، عبدالمهدی را شگفت زده كرد.
میدل ایست آی ادامه داد: پمپئو از عبدالمهدی خواست تا این پیام را به تهران منتقل كند كه آمریكا خواهان جنگ نیست و تمام خواسته ترامپ یك توافقنامه هسته ای جدید است كه آن را به نام خود بداند.
این منبع آگاه عراقی به میدل ایست آی گفت:'پمپئو اعلام كرد آمریكا علاقه مند به یك توافقنامه جدید است. عبدالمهدی پاسخ داد كه ایرانی ها مردمانی با غرور هستند و دوباره پرونده توافق هسته ای را باز نمی كنند. اما شاید ایران یك پروتكل الحاقی را بپذیرد.'
وی افزود : لحن پمپئو مثبت بود و ایران را تهدید نكرد. روز بعد عبدالمهدی یك نماینده را برای اطلاع رسانی به ایران اعزام كرد.
خاورم**3234**1508