۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۰
کد خبر: 83315132
۰ نفر
پیش‌بینی صاعقه در ارتفاعات

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز به علت پیش‌بینی وقوع صاعقه در ارتفاعات لازم است كوهنوردان از صعود به مناطق مرتفع و كوهستانی خودداری كنند.

فریبا گودرزی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: برای امروز (25 اردیبهشت) بعدازظهر و اوایل شب استان‌های ساحلی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مركزی و شرق دامنه‌های زاگرس جنوبی، بخش‌هایی از مركز، جنوب، جنوب شرق، بخش‌هایی از شمال شرق و هرمزگان رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: شدت این شرایط در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال شرق تهران، ارتفاعات سمنان، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوب كرمان، شمال هرمزگان، فارس و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود كه به علت وزش باد شدید حتی احتمال شكستن شاخه درختان نیز وجود دارد.
وی به هم‌وطنان این مناطق توصیه كرد در بعدازظهر و به‌ویژه اوایل شب از نشستن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری كنند و به علت وقوع صاعقه در ارتفاعات این مناطق كوهنوردان از رفتن به ارتفاعات بپرهیزند.
به گفته وی پنج‌شنبه و جمعه در بیشتر مناطق كشور باران‌های بهاری ادامه دارد.
گودرزی با استناد به پیش‌بینی‌های هواشناسی گفت: امروز وزش بادهای شدید در شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد كه موجب بروز گردوخاك و كاهش كیفیت هوا خواهد شد.
وی اظهار داشت: پنج‌شنبه نیمه شمال شرق كشور كاهش دمای 4 تا 7 درجه‌ای خواهد داشت.

** رعدوبرق در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز بعدازظهر در تهران احتمال وقوع رعدوبرق، باران پراكنده و وزش باد شدید وجود دارد، كمینه دمای امروز صبح پایتخت 20 درجه بود و بیشینه دمای تهران امروز به 29 درجه بالای صفر خواهد رسید.
گودرزی گفت: شهركرد با دمای 6 درجه بالای صفر و اهواز 44 درجه بالای صفر به ترتیب خنك‌ترین و گرم‌ترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055

سرخط اخبار جامعه