دمای هوا در خراسان رضوی 10 درجه كاهش می یابد

مشهد- ایرنا- كارشناس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: همزمان با بارشهای رگباری كه از عصر امروز در استان آغاز می شود میانگین دمای هوا در خراسان رضوی بین هشت تا 10 درجه كاهش می یابد.

فریدون سنگچولی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارشهای رگباری باران همراه با رعد و برق و در برخی مناطق تگرگ طی روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته كنونی به ویژه در نواحی غربی و شمالی استان خراسان رضوی رخ خواهد داد.
وی اضافه كرد: در این مدت وزش باد شدید در نواحی شرقی و شمالی خراسان رضوی پیش بینی شده است.
كارشناس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی بیشینه دمای دیروز مشهد را 30 درجه سلسیوس عنوان كرد و گفت: بیشینه دمای هوای امروز مشهد با دو درجه كاهش نسبت به روز گذشته 28 درجه سلسیوس پیش بینی شده است كه طی فردا پنج شنبه به 21 درجه می رسد.
سنگچولی افزود: كمینه دمای هوای مشهد در این مدت تغییر محسوسی ندارد و برای مشهد حدود 12 درجه پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: شب گذشته در شهرستانهای چناران و جغتای خراسان رضوی بارش باران گزارش شده است كه چناران با چهار میلی متر بارندگی بیشترین بارش را داشته است.
كارشناس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: قوچان با كمینه دمای هفت درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای 35 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای این استان طی 24 ساعت گذشته بوده اند.
سنگچولی افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت هم در تایباد با سرعت 58 كیلومتر در ساعت گزارش شده است.
1922/3027