برداشت انبه در سيستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ايرنا- مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: برداشت انبه از سطح هزار هكتار از باغات اين استان آغاز شد.

اردشير شهركي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه برداشت انبه تا پايان تير در سيستان و بلوچستان ادامه دارد، اظهار داشت: انبه در سطح هزار و 500 هكتار از باغات ميوه استان كشت مي شود كه هزار هكتار آن بارور و بقيه غير بارور است.
وي ادامه داد: پيش بيني مي شود در پايان فصل برداشت حدود 14 هزار تن از اين محصول توليد و روانه بازار مصرف شوند.
مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان بيان كرد: شهرستانهاي سرباز، نيكشهر، قصرقند و چابهار عمده مناطق كشت انبه در اين استان محسوب مي شوند.
وي افزود: 90 درصد انبه توليدي در سيستان و بلوچستان به صورت سبز براي تهيه ترشي برداشت مي شود.
شهركي بيان كرد: انبه ميوه گرمسيريست و سرشار از ويتامين هاي A،B و C، كربوهيدرات ها، اسيدهاي چرب، پروتئين ها ، اسيدهاي عالي و مواد معدني است.
وي سيستان و بلوچستان را بهشت ميوه هاي گرمسيري معرفي كرد و گفت: شرايط آب و هوايي گرم، مرطوب و تقريبا استوايي اين استان را به خواستگاه متنوع ترين ميوه هاي گرمسيري كشور تبديل كرده، ميوه هايي خاص كه در مزه و نمونه كم نظير بوده و توجه هر مخاطبي را به خود جلب مي كند.
مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان ادامه داد: گواوا، چيكو، سيتاپُل، پاپايا، جَم، تمبر هندي، بيرام، جمبولان، كنار، انبه، موز و بسيار نام هاي ديگر از جمله ميوه هاي توليدي جنوب اين استان است كه در ظاهر و طعم بي نظير است.
به گزارش ايرنا سيستان و بلوچستان با دارا بودن شرايط آب و هوايي تقريبا استوايي، گرم و مرطوب خواستگاه متنوع ترين ميوه هاي گرمسيري كشوراست به طوري كه در توليد برخي ميوه ها در ايران بي رقيب است.
سيستان و بلوچستان به لحاظ داشتن آب و هواي مرطوب و گرم به ويژه در قسمت جنوب بيشترين ميزان توليد ميوه هاي گرمسيري از جمله موز، انبه، گوواوا، پاپايا و نارگيل را به خود اختصاص داده كه علاوه بر ارزش غذايي ارزش دارويي خاصي نيز دارند.
7316**3213