مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه  سه شنبه  تا صبح چهارشنبه

تهران – ایرنا- رهبر انقلاب اسلامی: اقتدار و آبروی كشور در خودكفایی است، روحانی: با ایثار و وحدت می توانیم از معضلات عبور كنیم، نیروهای آمریكایی درعراق به حالت آماده باش كامل درآمدند و كرملین: پوتین سیاست فشار آمریكا بر ایران را غیرموثر می داند ازمهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته بود.

اخبار داخلی
*********
تهران - حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه شنبه در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام با تأكید بر اینكه حل مسائل و مشكلات اقتصادی باید به‌طور جدی در دستور كار مسئولان قرار گیرد، خاطرنشان كردند: اقتدار و آبروی كشور در «خودكفایی» است و باید نیازهای مهم كشور را خودمان تولید و تأمین كنیم.
تهران- رئیس جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: با ایثار و وحدت مردم و با سازماندهی، برنامه ریزی، مدیریت بهتر و هماهنگی بیشتر و تمركز در اداره كشور می توانیم از این معضلات عبور كنیم.
لندن – حمید بعیدی نژاد با اشاره به اینكه ایران پس از خروج آمریكا از برجام با فداكاری و صبر، مسئولیت حفظ این توافق بین‌المللی را به دوش كشیده است، تصمیم جدید تهران برای كاهش تعهدات برجامی اش را اقدامی 'جدی' توصیف و تصریح كرد: زمان وعده‌های سیاسی اروپا به پایان رسیده و آنها برای حفظ برجام باید مایه بگذارند.
تهران - مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران معتقد است درباره تجمع و اتفاقات دانشگاه تهران غلو شده است. از نظر وی دو گروه در داخل و خارج از كشور به دنبال بهره‌بردای سیاسی از ماجرا هستند. سرسنگی معتقد است تجمع اخیر اتفاق ویژه و متمایزی از اعتراضات دانشگاه نبوده و نباید آن را سیاسی كرد.
اخبار خارجی
*********
تهران - فرماندهی مركزی ارتش آمریكا از بیم و توهم حملات احتمالی به نیروهای این كشور درعراق دربیانیه ای اعلام كرد: به دلیل تهدیدات قریب الوقوع علیه نیروهای آمریكا، نظامیان ما كه در عراق حضور دارند، به حالت آماده باش كامل درآمدند.
تهران- رابرت مالی دستیار ویژه باراك اوباما رییس جمهوری پیشین آمریكا و عضو هیأت كاخ سفید در مذاكرات هسته ای با ایران، گفت: دونالد ترامپ شخصیت دوگانه ای دارد و از این رو پیش بینی آغاز جنگی دیگر در منطقه خاورمیانه دشوار است.
مسكو - وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینكه به گفت وگو با طرف آمریكایی در خصوص توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد، ابراز امیدواری كرد كه در برجام سرانجام عقل و منطق برتری یابد.
مسكو - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام كرد: ولادیمیر پوتین سیاست فشار آمریكا بر ایران ر ا غیرموثر می داند.
تهران- برنی سندرز سناتور دمكرات آمریكا در صفحه شخصی خود توئیت كرد:ما باید ترامپ و مشاور امنیت ملی‌ او، جان بولتون را كه عاشق جنگ‌های بی‌پایان است ، متوقف كنیم.
تهران - ارتش و كمیته های مردمی یمن بامداد چهارشنبه از سرنگونی یك پهپاد وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی و امارات در جنوب صنعا پایتخت خبر داد.
نیویورك- رئیس جمههوری آمریكا خبر نیویورك تایمز مبنی بر طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه را جعلی دانست و گفت چنین طرحی وجود ندارد.
تهران - «الیس جردن» دستیار دولت «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریكا روز سه شنبه گفت : واقعا نمی توانم باور كنم كه از تاریخ عبرت نگرفتیم و در حال تشدید تنش با ایران هستیم كه منطقه را بی ثبات تر می كند.
شبس**1613