سیاستمدار آلمانی: برلین از ترامپ بخواهد كه به برجام بازگردد

تهران - ایرنا - معاون فراكسیون پارلمانی حزب دموكرات آزاد آلمان از دولت این كشور خواست كه رئیس جمهوری آمریكا را به بازگشت به توافق هسته ای با ایران ترغیب كند.

«الكساندر گراف لامبسدورف» سه شنبه هشدار داد هر گونه افزایش تنش میان آمریكا و ایران به وخامت اوضاع در خاورمیانه منجر شده و در نهایت به زیان آلمان نیز هست.
وی به عنوان كارشناس سیاست خارجی حزب دموكرات آزاد آلمان، تشدید تنش ها میان واشنگتن و تهران و كشیده شدن اختلافات به رویارویی نظامی را به زیان منطقه، رژیم صهیونیستی و آلمان دانست.
وی در گفت وگو با نشریه «دی ولت» آلمان افزود: پیامدهای چنین اتفاقی می تواند مستقیما متوجه آلمان شده و تبعات سنگینی به بار آورد. بر این اساس تنش های اخیر ایران و امریكا نگرانی های زیادی را در میان سیاستمداران آلمانی به وجود آورده است.
لامبسدورف تاكید كرد، رویارویی احتمالی میان دو كشور، نه تنها كل منطقه را درگیر جنگ می كند بلكه موجی از مهاجرت را به سوی اروپا به راه می اندازد.
معاون رئیس فراكسیون پارلمانی حزب دموكرات آزاد یادآور شد این امر علاوه بر مشكلات داخلی، مناسبات آلمان با شركای اروپایی اش را نیز دچار مشكل خواهد كرد.
وی با بیان این كه نباید شرایطی مانند سوریه در مورد ایران ایجاد شود گفت دولت آلمان باید از «دونالد ترامپ» بخواهد بار دیگر به توافق هسته ای با ایران بازگردد.
اروپام**6143**شبس**1613