۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۵:۱۵
کد خبر: 83314839
۰ نفر
چین: هرگز در برابر فشارهای آمریكا تسلیم نخواهیم شد

پكن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین در واكنش به تهدیدهای آمریكا درباره افزایش تعرفه گمركی نسبت به محصولات چینی گفت: چین تمایلی به ورود به جنگ تجاری ندارد اما از آن نیز نمی‎ترسد ما هرگز در برابر فشارهای خارجی تسلیم نخواهیم شد و قاطعانه از حقوق و منافع قانونی خود دفاع خواهیم كرد.

'گنگ شوانگ' روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پكن اعلام كرد كه افزایش تعرفه نمی‎تواند مشكل را حل كند و آغاز جنگ تجاری به همه آسیب خواهد رساند.
او گفت: در ماه آوریل سال گذشته، آمریكا برای اولین بار تعرفه محصولات چینی را افزایش داد و چین نیز بلافاصله قاطعانه پاسخ این اقدام آمریكا را داد از آن به بعد، آمریكا پیوسته تهدیدهای جدیدی را مطرح كرده و بارها به صورت رسمی تعرفه را افزایش داده كه چین نیز در برابر آن تدابیر لازم را اتخاذ كرده است.
در هفته گذشته، آمریكا تهدید كرد كه میزان تعرفه 200 میلیارد دلار محصول چینی را از 10 به 25 درصد افزایش دهد این اقدام آمریكا تا كنون با مخالفت جامعه بین المللی و واكنش بازارهای مالی رو به رو بوده است.
سخنگوی وزارت خارجه چین در همین رابطه تصریح كرد: پیش از این نیز چنین اتفاق‎هایی بارها افتاده است موضع چین همواره مشخص است و آمریكا نیز به خوبی آن را می‎داند ما از آمریكا می‎خواهیم با تغییر سیاست‎هایش در كنار چین به یك سو حركت كند تا یك توافق برد - برد میان دو طرف حاصل شود.
او گفت: اكنون هیات مذاكره‎كننده چینی كه در این شرایط عازم آمریكا شده ‎است مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و با تمام توان برای حل اختلافات تلاش خواهند كرد.
وی ادامه داد: عده ای از آمریكایی‎ها بر این تصور اشتباه هستند كه چین عزم و توانایی لازم برای دفاع از منافع خود را ندارد و ضمن اطلاع‎رسانی غلط، بی هیچ قید و شرطی خواستار برآورده شدن خواسته‎های خود هستند؛ به صورت طبیعی چین نیز چنین رویكردی را رد می‎كند و قاطعانه مخالف آن است.
**آساق**1904**