۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۲
کد خبر 83314838
۰ نفر
بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه های منطقه و جهان

تهران- ایرنا- سخنان روز سه شنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و كارگزاران جمهوری اسلامی در خصوص مقاومت در مقابل آمریكا بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه ای و جهانی داشته است.

رویترز
خبرگزاری رویترز گزارش داد: رهبر ایران مذاكره با امریكا را 'سم ' خواند و تاكید كرد كه مذاكره جدیدی میان دو طرف انجام نخواهد شد، اما جنگی نیز در نخواهد گرفت.
رویترز اضافه كرد: سخنان رهبر ایران تنها اندكی پس از تكذیبیه دولت آمریكا در خصوص اعزام 120 هزار نیرو به خلیج فارس صورت گرفت.
رویترز به نقل از رهبر انقلاب نوشت: برنامه موشكی ایران و عمق استراتژیك آن قابل مذاكره نخواهد بود.

شینهوا
خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) گزارش داد: رهبر ایران گزینه نهایی را مقاومت دانسته و احتمال هر گونه مذاكره با دولت ترامپ را رد می كند. این خبرگزاری با اشاره
به رویكرد مردم ایران نسبت به مذاكره با آمریكا به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت: هیچكدام از مردم خردمند ما موافق انجام مذاكره با آمریكا نیستند.

اسپوتنیك
خبرگزاری اسپوتنیك روسیه نیز در گزارشی به اهمیت عنصر مقاومت در سخنان مقام رهبری پرداخت و به نقل از ایشان نوشت: گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت است و در این رویارویی، آمریكا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.

میدل ایست آی
پایگاه خبری- تحلیلی میدل ایست آی درباره رویارویی میان ایران و آمریكا به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت: هر گونه درگیری بین ایالات متحده و ایران 'یك درگیری 'نظامی' نخواهد بود. بنابر این به رغم افزایش فشار آمریكا علیه ایران؛ اما نهایتاً جنگی در نخواهد گرفت.

دِ هیل
پایگاه نشریه آمریكایی دِ هیل نیز نوشت: ایران به مذاكره هسته‌ای جدیدی با آمریكا تن در نخواهد داد.

راشا تودی
خبرگزاری روسی راشا تودی نیز با توجه به نگرش مقام معظم رهبری به تحولات پیش رو، نوشت: ملت ایران راه مقاومت را بر می گزینند. این خبرگزاری در بخشی دیگر از پوشش خبری خود به نقل از ایشان تصریح كرد: با وصف افزایش تنش ها، اما جنگی در كار نخواهد بود.

'ان اچ كی'
خبرگزاری 'ان اچ كی' ارگان رسمی ژاپن نیز نوشت: به رغم آنكه آمریكا بمب افكن های بی 52 را به منطقه اعزام كرده، اما رهبر انقلاب اسلامی معتقد است كه هیچكدام از دو طرف ایران و آمریكا خواهان رویارویی نظامی نیستند.

العربیه:
شبكه سعودی العربیه با انعكاس سخنان رهبری به نقل از ایشان نوشت: اگر چه مذاكره با آمریكا صورت نخواهد گرفت، اما جنگی نیز در كار نخواهد بود.

فرانس 24
شبكه فرانسوی فرانس 24 به نقل از آیت الله خامنه ای تصریح كرد: آمریكا جنگ با ایران را به نفع خود نمی بیند و از این رو جنگی در كار نخواهد بود. (آیت الله) خامنه ای راه ملت ایران را در مقاومت و ایستادگی می بیند.

واشنگتن پست
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: (آیت الله) خامنه ای می گوید كه كشور او با آمریكا مذاكره ای نخواهد كرد و هر گونه مذاكره 'سم 'خواهد بود؛ با این حال، مقابله نظامی بین دو كشور صورت نخواهد گرفت.

سه پایگاه صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل»، «هاآرتص» و «جروزالیم پست» نیز سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران درباره عدم وقوع جنگ را پوشش دادند.
شبس**9460**1613