حدود دو ميليون تن محصول خارج از فصل در هرمزگان توليد شد

بندرعباس- ايرنا- مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان گفت: امسال حدود دو ميليون تن محصول كشاورزي خارج از فصل در استان توليد شد.

سيد رضا اميري زاده عصر سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين ميزان محصول خارج از فصل در سطح 70 هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي هرمزگان توليد شده است.
وي خاطرنشان كرد: امسال ميزان توليد محصول خارج از فصل در هرمزگان در مقايسه با سال قبل 20 درصد افزايش داشته است.
اميري زاده با بيان اينكه هرمزگان حائز رتبه نخست توليد محصولات خارج از فصل در كشور است، افزود: 29 محصول كشاورزي خارج از فصل در هرمزگان توليد مي شود كه بادمجان، گوجه فرنگي، خيار، كلم، فلفل و لوبيا سبز از مهم‌ترين آنها است.
مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان بيان داشت: محصولات توليدي علاوه بر تامين نياز استان، به نقاط مختلف كشور نيز ارسال و به كشورهاي حاشيه خليج فارس هم صادر مي شود.
اميري زاده بيان داشت: عرضه محصولات خارج از فصل هرمزگان در تنظيم بازار اين محصولات و جلوگيري از افزايش قيمت آن ها در سطح كشور تاثير بسزايي دارد.
به گزارش ايرنا، در اطلاعات منتشره روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان آمده است: كشت گياهان زراعي خارج از فصل در هرمزگان در ماه هاي مهر و آبان انجام و برداشت آنها نيز از اواسط آذرماه آغاز و تا ارديبهشت ماه سال آينده ادامه مي يابد.
شهرستان ‌هاي بندرعباس، ميناب و رودان از مناطق مهم كشت محصولات خارج از فصل در هرمزگان است.
وسعت زمين هاي كشاورزي هرمزگان 160هزار هكتار با توليد سالانه 2 ميليون و 300 هزار تن محصول باغي و زراعي اعلام شده است.
7198/6048