۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
کد خبر 83314715
۰ نفر
AFC با برگزاری دیدار ذوب آهن و النصر در امارات مخالفت كرد

اصفهان - ایرنا- سخنگوی باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با برگزاری دیدار تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در كشور امارات مخالفت كرد.

احمد جمشیدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی حاشیه هایی كه در پایان بازی ذوب آهن ایران و الزوراء عراق در كربلا پیش آمد و تماشاگران عراقی، جو ورزشگاه را متشنج كردند، تصمیم گرفتیم مكان برگزاری مسابقه با النصر را تغییر دهیم.
ذوب آهن در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سه شنبه هفته گذشته در ورزشگاه كربلا به مصاف الزورا رفت و در پایان با تساوی 2 بر 2، جواز صعود به مرحله بعد را دریافت كرد. در پایان این دیدار، تعدادی از تماشاگران حریف به زمین بازی ریختند و با بازیكنان ذوب آهن به درگیری فیزیكی پرداختند.
جمشیدی با اشاره به تشكیل جلسه در هیات مدیره باشگاه ذوب آهن برای تغییر مكان برگزاری مسابقه با النصر افزود: در این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از اتفاقات پیش بینی نشده دیگر و بدلیل اینكه میزبان بازی هستیم، مكان مسابقه را از كربلا به شهر دبُی امارات منتقل كنیم.
سخنگوی باشگاه ذوب آهن با بیان اینكه در این پیوند با وزرات خارجه امارات مكاتبه كردیم اما آن كشور با تاخیر پاسخ نامه ما را داد و AFC هم بدلیل تاخیر در پاسخ و پایان مهلت برای تغییر مكان، با این تصمیم مخالفت كرد.
وی گفت: AFC اعلام كرد كه باید بازی در مكان قبلی مشخص شده برگزار شود، به همین دلیل دیدار باید در شهر كربلای عراق برگزار شود.
جمشیدی یادآور شد: مشكلات رخ داده در ورزشگاه كربلا، ممكن است در هر جای دیگری هم اتفاق بیفتند. كشور عراق دوست و برادر ماست و ارتباطات خوبی با هم داریم.
وی اظهار داشت: هماهنگی لازم انجام خواهد شد و سركنسول ایران در عراق پیش بینی های لازم را انجام می دهد و مطمئن هستیم به یاری امام حسین(ع)، بازی برگزار خواهد شد و تیم النصر عربستان را شكست می دهیم و در گروه خود اول می شویم.
وی افزود: در نیم فصل دوم، ذوب آهن سیر صعودی خوبی داشت كه نشان از درایت كادر فنی و بازیكنان با تعصب این تیم دارد.
بدلیل كاهش و قطع ارتباطات سیاسی، دیدارهای تیم های ایرانی با عربستانی در كشور بی‌طرف برگزار می شود. دیدار پایانی تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 22:30 روز سه شنبه 31 اردیبهشت سال جاری در شهر كربلا برگزار می شود.
پیش از این، ذوب آهن ایران با كسب تساوی مقابل الزوراء و النصر عربستان با پیروزی سه بر یك مقابل الوصل امارات، به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود كرده اند و دیدار دو تیم می تواند سرگروه گروه A این مسابقات را مشخص كند.
در حال حاضر تیم ذوب آهن ایران با 11 امتیاز در صدر گروه خود و النصر عربستان با 9 امتیاز در رده دوم این گروه است.
8114/6027//9129