عدم بهره مندی مردم از حق شنا در دریا نقض حقوق شهروندی است

بوشهر-ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: دریا از مزیتهای این استان و فراهم كردن شرایط مناسب برای شنا از حقوق شهروندی و اگر در گذشته مورد توجه نبوده نقض حقوق شهروندی انجام شده است.

به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز سه شنبه در نشست ستاد صیانت استان بوشهر افزود: باید شرایط و محل های مناسب برای شنا مشخص و فراهم شود تا افراد بتوانند به شنا بپردازند و این حق شهروندی استیفا شود.
وی اضافه كرد: كسانی كه به استان بوشهرسفر می كنند برای ساختمان های شیك و لوكس نمی آیند بلكه برای امكان دریا می آیند و نباید این حق را از آنان سلب كرد.
معاون استاندار بوشهر اظهاردشت: در همین راستا به جای محدود سازی باید بیشترین تسهیلات را در ساحل ایجاد كرد.
خورشیدی گفت: فرمانداران باید مشكلات شهرستان‌های خود را در زمینه استفاده از سواحل مورد به مورد حل و فصل كنند.
وی اضافه كرد: مردم استان بوشهرآمادگی، ظرفیت و استعداد لازم برای شنا را دارند و اداره كل ورزش و جوانان باید از این فرصت برای تربیت ناجی غریق استفاده كند.
خورشیدی افزود: استان بوشهر نباید كمبود نیرو در زمینه نجات غریق و غواصی داشته باشد بلكه با ارائه آموزش های لازم زمینه تربیت و اعزام نیرو به استانهای دیگر نیز فراهم شود.
وی گفت: فرمانداران در راستای تعیین تكلیف پلاژهای بانوان و آقایان اقدام كنند و اگر تسهیلاتی لازم دارند از طریق كمیته برنامه ریزی شهرستانها اقدام كنند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر افزود: چنانچه تسهیلات ارائه شده به شهروندان و مسافر مستمر باشد سبب رونق گردشگری در استان می شود.
خورشیدی در خصوص عفاف و حجاب عمومی گفت: نباید فراموش كرد كه ایرانیان همواره به عفیف بودن مشهور هستند.
وی بیان كرد: بهترین برخورد در زمینه حجاب و عفاف به جای برخوردهای سلبی تشویق خانمها و آقایان عفیف است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: در گرمای 50 درجه آقایان می توانند از لباس های سبك به لحاظ بافت استفاده كنند ولی بانوان این امكان را ندارند و آفرین به بانوانی كه در این شرایط الزامات دینی و ملی را رعایت می كنند.
وی افزود: باید به سمت الگوهای جدید پوشش برویم و از همین چادر با همین قواره با رنگ های روشن تر استفاده كرد.
6047/6045