معاون استاندار تهران:200 مگاوات كسری برق در استان وجود دارد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: 150 تا 200 مگاوات كسری برق در استان تهران وجود دارد كه باید برای آن تصمیمی مقتضی گرفت.

به گزارش ایرنا، محمد امامی امین روز سه شنبه در نشست كارگروه رفع موانع سرمایه گذاری افزود: با توجه به كسری برقی كه در استان تهران وجود دارد، احداث نیروگاه برق هزار مگاواتی در دشت ورامین می تواند نیاز برق ما را برای وضع فعلی و طرح توسعه برای سال های آینده تامین كند.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر كارخانه ها به ظرفیت حداكثری برسد بیش از این ارقام كسری برق در استان وجود دارد.
بررسی پرونده یك شركت كه در زمینه تولید مكمل های ورزشی فعال است، بررسی درخواست یك شركت تولید كننده روغن در خصوص مشكلاتی كه با شركت شهرك های صنعتی و اداره كل تامین اجتماعی داشت و بررسی درخواست نماینده صنف پوشاك خاوران از جمله پرونده هایی بود كه در این نشست بررسی شد.
مدیرعامل شركت تولید كننده روغن نباتی در این نشست گفت: به دلیل اینكه شركت ما در بافت شهری قرار داشت مقرر شد این شركت به شهرك های صنعتی پیشوا منتقل شود.
گلرخ آذرمی گفت: تا امروز مشكلات كارگری نداشته ایم و با وجود تولید اندك روعن نباتی بطور منظم حقوق و بیمه كارگران پرداخت شده است اما به دلیل اینكه كارخانه از سال گذشته تولیدی نداشته است تامین اجتماعی از پذیرفتن لیست بیمه ما معذور بودند و مسئولان تامین اجتماعی مدعی هستند چون در سال گذشته كارخانه تولیدی نداشته است نمی توانیم لیست بیمه را قبول كنیم در صورتی كه حق بیمه سال 97 بطور كامل پرداخت شده است.
وی از سازمان تامین اجتماعی استان و شهرك های صنعتی خواست در خصوص احداث شركت در زمینی كه به تازگی خریداری شده و قبول حق بیمه كارگران و حق تنفس یكساله تا زمان بهره برداری كارخانه در شهرك پشوا مساعدت كنند.
در این زمینه با بحث اقساط زمین در شهرك صنعتی موافقت به عمل آمد و مقرر شد مصوبه ای از مجمع برای تنفس بدهند تا اعضای این شركت بتوانند فعالیت خود را آغاز كنند.
همچنین مقرر شد مشكلاتی كه در زمینه تامین اجتماعی برای كارگران به وجود آمده با هماهنگی مدیركل تامین اجتماعی مرتفع شود.
مدیر عامل شركت تولید كننده مكمل های ورزشی نیز گفت: این كارخانه با هفت هزار متر زمین و شش هزار متر بنای فیزیكی با اعتبار 10 میلیارد تومان بدون اخذ تسهیلات از بانك ها ایجاد شده است.
علی شفیعی نیا افزود: این كارخانه می تواند برای 250 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد كند.
وی با بیان اینكه برای راه اندازی این كارخانه به 24 میلیارد ریال تسهیلات نیاز داریم، گفت: تمامی اقدامات مورد نیاز برای اخذ تسهیلات انجام شده اما بانك كشاورزی به بهانه اینكه منابع مالی ندارد از پرداخت وام خودداری كرده است.
در این خصوص نیز مقرر شد استاندار نامه ای را به روح الله خدارحمی مدیرعامل بانك كشاورزی بنویسید و تلفنی نیز با وی صحبت كند تا بانك كشاورزی این اعتبار را تامین و پرداخت كند.
همچنین سرمایه گذار و مجری احداث شهرك صنفی پوشاك خاوران نیز گفت: در زمین 68 هكتاری كه دور تا دور آن را شهرك های صنفی احاطه كرده با مشاركت اتحادیه پوشاك استان در نظر داریم برای احداث شهرك پوشاك اقدام كنیم كه با مشكلات اداری روبرو بوده ایم و برای اخذ مجوز و رفع مشكلات موجود چند جلسه ای با حضور استاندار تشكیل شد ضمن اینكه این شهرك دارای مصوبه شورای برنامه ریزی استان است.
ناصر پوری اضافه كرد: بخشی از زمین در رینگ محیط زیست قرار گرفته است ولی خود زمین با توجه به اینكه اطراف آن را واحدهای صنفی و صنعتی احاطه كرده اند خاصیت محیط زیستی خود را از دست داده است.
در جلسه تعیین تكلیف این شهرك مقرر شد با توجه به اشكالاتی كه مطرح شد جلسه ای با حضور فرماندار ری و سایر مسئولان ذی ربط تشكیل شود و پس از تایید صحت و سقم اسناد برای تایید و اخذ مجوز زیر بنایی به كارگروه معرفی شود.
تهرام/3036//6139