اِي‌ اف‌ سي با برگزاري ديدار ذوب آهن و النصر در امارات مخالفت كرد

اصفهان - ايرنا- سخنگوي باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: كنفدراسيون فوتبال آسيا 'اِي‌ اف‌ سي' با برگزاري ديدار تيم هاي ذوب آهن ايران و النصر عربستان در ليگ قهرمانان آسيا در كشور امارات مخالفت كرد.

احمد جمشيدي عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در پي حاشيه هايي كه در پايان بازي ذوب آهن ايران و الزوراء عراق در كربلا پيش آمد و تماشاگران عراقي، جو ورزشگاه را متشنج كردند، تصميم گرفتيم مكان برگزاري مسابقه با النصر را تغيير دهيم.
ذوب آهن در هفته پنجم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، سه شنبه هفته گذشته در ورزشگاه كربلا به مصاف الزورا رفت و در پايان با تساوي 2 بر 2، جواز صعود به مرحله بعد را دريافت كرد. در پايان اين ديدار، تعدادي از تماشاگران حريف به زمين بازي ريختند و با بازيكنان ذوب آهن به درگيري فيزيكي پرداختند.
جمشيدي بااشاره به تشكيل جلسه در هيات مديره باشگاه ذوب آهن براي تغيير مكان برگزاري مسابقه با النصر افزود: در اين جلسه مقرر شد براي جلوگيري از اتفاقات پيش بيني نشده ديگر و بدليل اينكه ميزبان بازي هستيم، مكان مسابقه را از كربلا به شهر دبُي امارات منتقل كنيم.
سخنگوي باشگاه ذوب آهن با بيان اينكه در اين پيوند با وزرات خارجه امارات مكاتبه كرديم اما آن كشور با تاخير پاسخ نامه ما را داد و اي اف سي هم بدليل تاخير در پاسخ و پايان مهلت براي تغيير مكان، با اين تصميم مخالفت كرد.
وي گفت: اي اف سي اعلام كرد كه بايد بازي در مكان قبلي مشخص شده برگزار شود
به همين دليل ديدار بايد در شهر كربلاي عراق برگزار شود.
جمشيدي يادآور شد: مشكلات رخ داده در ورزشگاه كربلا، ممكن است در هر جاي ديگري هم اتفاق بيفتند، كشور عراق دوست و برادر ماست و ارتباطات خوبي با هم داريم.
وي اظهار داشت: هماهنگي لازم انجام خواهد شد و سركنسول ما در عراق پيش بيني هاي لازم را انجام مي دهد و مطمئن هستيم به ياري امام حسين(ع)، بازي برگزار خواهد شد و تيم النصر عربستان را شكست مي دهيم و در گروه خود اول مي شويم.
وي افزود: در نيم فصل دوم، ذوب آهن سير صعودي خوبي داشت كه نشان از درايت كادر فني و بازيكنان با تعصب اين تيم دارد.
به گزارش ايرنا، بدليل كاهش و قطع ارتباطات سياسي، ديدارهاي تيم هاي ايراني با عربستاني در كشور بي‌طرف برگزار مي شود.
ديدار پاياني تيم هاي ذوب آهن ايران و النصر عربستان در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 22:30 روز سه شنبه 31 ارديبهشت سال جاري در شهر كربلا برگزار مي شود.
پيش از اين، ذوب آهن ايران با كسب تساوي مقابل الزوراء و النصر عربستان با پيروزي سه بر يك مقابل الوصل امارات، به مرحله حذفي ليگ قهرمانان آسيا صعود كرده اند و ديدار دو تيم مي تواند سرگروه گروه A اين مسابقات را مشخص كند.
در حال حاضر تيم ذوب آهن ايران با 11 امتياز در صدر گروه خود و النصر عربستان با 9 امتياز در رده دوم اين گروه است.
8114/6027