گروه رزمی 422 ارتش در خدمت به مردم با تمام ظرفیت آماده است

اهواز - ایرنا - فرمانده گروه مهندسی رزمی 422 نیروی زمینی ارتش گفت: همان گونه كه در دوران دفاع مقدس با نصب پل های شناور مسیر موفقیت را برای رزمندگان اسلام هموار كردیم اكنون نیز برای خدمت به مردم آمادگی كامل داریم.

به گزارش ایرنا سرهنگ مراد ملكی روز سه شنبه در دیدار رییس عقیدتی سیاسی نزاجا با نیروهای گروه مهندسی رزمی 422 نیروی زمینی ارتش در اهواز بیان كرد: گروه 422 مهندسی ارتش در دوران دفاع مقدس و به ویژه درعملیات غرور آفرین بیت المقدس با استفاده از پل های پی ام پی و شناورهای خود نقشی برجسته را در موفقیت رزمندگان اسلام ایفا كرد.
وی افزود: سازنده این پل های شناور در كشور خود، تنها 227 متر از این پل ها آن هم در آب های آرام می تواند مورد استفاده كند اما گروه 422 مهندسی ارتش موفق شد این پل های شناور را در آب های خروشان رودخانه كارون نصب كند كه این نشان دهنده روحیه ایثار و از خودگذشتگی در بین نیروهای ارتش است.
فرمانده گروه مهندسی رزمی 422 نیروی زمینی ارتش ادامه داد: استقرار 226 متر پل شناور بر روی رودخانه خروشان كارون شرایط را برای عبور بیش از 40 هزار نیروی رزمی و عملیاتی در دوران دفاع مقدس فراهم كرد كه مایه سرافرازی برای ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح بود.
وی بیان كرد: گروه 422 مهندسی ارتش در حادثه زلزله سرپل ذهاب و همچنین سیل اخیر در خوزستان نیز حضوری پررنگ داشت و موفق شد با نصب پل های شناور در مناطقی كه راه دسترسی قطع شده بود ، خدمات ارزنده ای را به مردم آسیب دیده ارایه دهد.
سرهنگ ملكی گفت: در حادثه سیل پلدختر نیز گروه 422 ارتش دراین منطقه حضور یافت و با نصب پل های شناور خدمات خوبی را ارایه داد و راه كمك رسانی به مردم را برای دستگاه های خدمت رسان هموار كرد.
وی بیان كرد: این گروه در تخلیه بارهای امدادی در فرودگاه اهواز برای كمك به سیل زدگان نیز حضوری فعال داشت چرا كه ضمن حفظ اقتدار رزمی خود، خدمت به مردم را نیز از رسالت های اصلی خود می داند.
فرمانده گروه مهندسی رزمی 422 نیروی زمینی ارتش گفت: نصب پل شناور در شهرستان كارون و برقراری ارتباط این شهرستان با هشت روستا نیز از دیگر اقداماتی بود كه در سیل اخیر خوزستان توسط گروه 422 مهندسی ارتش انجام شد و اكنون نیز در هر نقطه ای از خوزستان كه مردم نیازمند كمك باشند، حضوری فعال خواهیم داشت.
همچنین حجت الاسلام غلام رضا اله قلی رییس عقیدتی سیاسی هوانیوز ارتش جمهوری اسلامی در این دیدار خطاب به نیروهای گروه مهندسی رزمی 422 ارتش گفت: رهبر معظم انقلاب گام دوم انقلاب را بر اساس معنویت و اخلاق بیان كرده اند كه در ماه مبارك رمضان زمینه ای مناسب فراهم شده تا بتوانیم در این عرصه قدم های بلندی برداریم.
7152/ 6037