امسال 3000 واحد مسكن مهر در آذربایجان غربی تحویل متقاضیان می شود

مهاباد- ایرنا- مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ساخت و تحویل حدود 50 هزار واحد مسكن مهر تعهد این استان بوده كه سه هزار واحد باقی مانده از این تعداد، امسال به اتمام رسیده و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

ابراهیم مبارك قدم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برخی مشكلات ساختاری در تعدادی از تعاونی های مسكن مهر آذربایجان غربی افزود: برای تسریع در روند احداث این واحدها، درصدد رفع مشكلات از طریق مراجع قضایی و اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستیم.
وی بیان كرد: تكمیل و آماده سازی زیرساخت ها از جمله دیگر مشكلات پیش روی مسكن مهر در آذربایجان غربی است كه برای كمك به اجرای تعهدات شهرداری ها در این حوزه، منابع غیرنقدی اداره كل راه و شهرسازی به این بخش تعلق می گیرد.
وی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی نظیر آب، برق و گاز تاكنون در اجرای این طرح همكاری داشته اند و چنانچه اشكالاتی نیز وجود داشته باشد، در شورای مسكن استان مطرح و پس از اصلاح از طریق فرمانداران به موضوع رسیدگی می شود.
مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از بانك ها خواست كه همانند گذشته برای اتمام طرح های مساكن مهردر استان امسال نیز مساعدت لازم را داشته باشند كه این پروژه ملی همزمان با سراسر كشور به اتمام برسد.
به گزارش ایرنا طرح مسكن مهر كه از حدود هشت سال پیش آغاز شده است، در دولت تدبیر و امید سرعت گرفت و بیش از 60 درصد واحدهای تحویلی در این دولت به متقاضیان تحویل داده شده است.
قرار است حدود 50 هزار واحد مسكن مهر در آذربایجان غربی احداث شود كه بیش از 90 درصد این تعداد تحویل متقاضیان شده است.
7562/2093