۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
کد خبر 83314609
۰ نفر
زن كلاهبردار سایت دیوار در هرمزگان دستگیر شد

بندرعباس- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: زن كلاهبردار كه در سایت دیوار اقدام به كلاهبرداری از 100 شهروند در این استان كرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ عباسعلی بهدانی فرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بدنبال مراجعه یك شهروند بندرعباسی به پلیس فتا و اعلام شكایت مبنی بر كلاهبرداری از وی در سایت دیوار، موضوع به صورت ویژه در دستور كارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.
وی بیان داشت: در بررسی های اولیه مشخص شد فردی ناشناس با درج آگهی جعلی فروش وام در سایت دیوار، اقدام به فریب شاكی پرونده كرده و مبلغ 5 میلیون ریال به بهانه وام بانكی از آن كلاهبرداری كرده است.
جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان اظهارداشت: در حین رسیدگی به این پرونده، شاكی دیگری به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشت مبلغ 30 میلیون ریال به بهانه وام از وی كلاهبرداری شده كه مشخص شد شیوه و شگرد كلاهبرداری همانند شاكی اول است.
بهدانی فرد ادامه داد: در بررسی های تكمیلی مشخص شد متهم به هویت خانم «س.ب» از هویت جعلی برای كلاهبرداری استفاده كرده كه در ادامه این فرد شناسایی و در مخفیگاه خود دستگیر شد.
وی ادامه داد: متهم در بازجویی، پس از روبه ‌روبه شدن با ادله جرم اعتراف كرد كه با درج آگهی جعلی در سایت دیوار با موضوع وام بانكی، با همكاری همسر و خواهر خود از شهروندان كلاهبرداری كرده است .
وی گفت: متهم با تبلیغات گسترده در سایت دیوار، پس از تماس افراد با وی با بیان وعده‌های دروغ اعتماد آنان را به خود جلب كرده و مبالغ مختلفی را از شهروندان كلاهبرداری كرده است كه پیش بینی می شود بیش از 100 نفر به این شیوه مورد كلاهبرداری واقع شده ند.
بهدانی اضافه كرد: تاكنون 36 مالباخته كه توسط این باند در سایت دیوار از آنان كلاهبرداری شده، شناسایی شده اند.
وی از شهروندان خواست به افراد ناشناس در فضای حقیقی و مجازی اعتماد نكنند و فریب افراد شیاد و كلاهبردار را نخورند و در صورت مشاهده با هرگونه مورد مشكوك از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.
7195/6048