احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب ناگهانی در 11 استان كشور

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی كشور با صدور اطلاعیه‌ای از وقوع آب‌گرفتگی و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌های كوهپایه‌ای سراسر كشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی كشور روز سه‌شنبه در اخطاریه‌ای اعلام كرد: برای بعدازظهر فردا «چهارشنبه» رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌های كوهپایه‌ای در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال شرق تهران، ارتفاعات استان سمنان، جنوب استان اصفهان، ارتفاعات شرقی زاگرس مركزی در چهارمحال و بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوبی استان كرمان، شمال استان هرمزگان، استان فارس و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
همچنین برای روز پنج‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه پدیده رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌های كوهپایه‌ای برای مناطق شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، فارس، جنوب و غرب كرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان پیش‌بینی شده است.
در این اطلاعیه به هم‌وطنان توصیه شده است كه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب از اسكان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری كرده و با توجه به وقوع تندباد موقت، احتمال شكسته شدن شاخه‌های درختان وجود دارد.
سازمان هواشناسی با پیش‌بینی وقوع صاعقه در ارتفاعات طی روزهای آتی از كوهنوردان خواست حتی‌الامكان از صعود به ارتفاعات خودداری كنند.
علمی ** 1836 ** 1055