باشگاههاي بدنسازي حق ندارند داروهاي نيروزا توزيع كنند

سبزوار- ايرنا- سرپرست هيات بدنسازي و پرورش اندام خراسان رضوي گفت: باشگاههاي بدنسازي حق توزيع داروهاي نيروزا را ندارند و ورزشكاران در صورت نياز به مواد نيروزا بايد به پزشكان مراجعه كنند.

سروش پورآزاد روز سه شنبه در ديدار با ورزشكاران سبزوار افزود: اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوي و ادارات ورزش و جوانان شهرستانها وظيفه بازرسي و نظارت بر سلامت اماكن ورزشي و جلوگيري از تجويز مكملها و داروهاي نيروزا را بر عهده دارند و در صورت گزارش تخلف، واحد بازرسي اين اداره با متخلفان برخورد مي كند.
وي ادامه داد: امسال تعاملي با هياتهاي بدنسازي در استان برقرار شد تا با نظارت و ياري رساني بيشتري به سلامت باشگاههاي ورزشي كمك كنند.
سرپرست هيات بدنسازي و پرورش اندام خراسان رضوي با اشاره به جايگاه ورزش خراسان رضوي گفت: اين استان در ورزش بدنسازي، پرورش اندام، مچ اندازي و پاورليفتينگ همواره در سطح كشور عناوين برتر و مقامهاي تيمي را كسب كرده است.
پور آزاد افزود: هم اينك هزار باشگاه تخصصي بدنسازي و پرورش اندام در خراسان رضوي وجود دارد كه 700 باشگاه داراي مجوز هستند و 12 هزار و 109 ورزشكار سازمان يافته در اين رشته ورزشي فعاليت دارند كه نيمي از آنها را بانوان تشكيل مي دهند.
وي ادامه داد: در سال كنوني استعداديابي و توجه ويژه به شهرستانها در دستور كار هيات بدنسازي و پرورش اندام خراسان رضوي است و قرار است ميزباني مسابقات قهرماني استان در شهرستانها برگزار شود.
او اضافه كرد: كمبود مربي و برگزاري دوره هاي آموزشي و تئوري مربيگري نياز شهرستانهاي خراسان رضوي در رشته بدنسازي است كه تاكنون برطرف نشده است.
رئيس هيات بدنسازي و پرورش اندام سبزوار نيز در اين ديدار گفت: از ابتداي امسال عمليات ساخت نخستين سالن تخصصي بدنسازي و پرورش اندام خراسان رضوي در سبزوار آغاز شده است.
محمد كلاته افزود: اين سالن بدنسازي در مساحت هزار و 200 متر مربع با اعتبار 17 ميليارد ريال ساخته مي شود كه هزينه هاي فونداسيون اين بنا را خيران تامين كرده اند.
سبزوار در 230 كيلومتري غرب مشهد قرار دارد.
1922/8145/7495