۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۴
کد خبر: 83314452
۰ نفر
نگاهی به تأثیرگذارترین چهره‌های حوزه فناوری در سال 2019

تهران- ایرنا- علاقه‌مندان به حوزه علم و فناوری به رسم هر سال امسال نیز با شركت در یك نظرسنجی تأثیرگذارترین چهره‌های این حوزه را انتخاب كردند.

پایگاه پرسش و پاسخ استك اورفلو (Stack Overflow) در یك نظرسنجی از مخاطبان خواسته بود تا تأثیرگذارترین چهره‌های حوزه فناوری در سال 2019 را انتخاب كنند.
بنا بر نتایج این نظرسنجی، ایلون ماسك (Elon Musk) مدیرعامل جنجال‌آفرین شركت خودروسازی تسلا، جف بزوس (Jeff Bezos) مدیرعامل شركت آمازون و ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیرعامل مایكروسافت به ترتیب جایگاه اول تا سوم را در فهرست اثرگذارترین چهره‌های حوزه فناوری در سال 2019 به دست آوردند.
در میان دیگر افراد برجسته فعال در حوزه سیاست و فناوری، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا جایگاه پنجم، سوندار پیچای مدیرعامل گوگل جایگاه ششم، مارك زاكربرگ مدیرعامل فیس‌بوك جایگاه هفتم، تیم كوك مدیرعامل اپل جایگاه هشتم،بیل گیتس بنیان‌گذار مایكروسافت جایگاه دهم و شی جین پینگ جایگاه یازدهم این فهرست را به خود اختصاص دادند.
نكته جالب‌توجه این است كه در سؤال نظرسنجی اشاره‌ای به مثبت یا منفی بودن اثرگذاری این افراد نشده است، امری كه قرار گرفتن نام افرادی كه این روزها چندان وجهه خوبی در دنیای فناوری ندارند را توجیه می‌كند.
علمی**9418** 1055