۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۷
کد خبر: 83314430
۰ نفر
اظهارنظردادستان اصفهان درباره دوچرخه سواری بانوان درفضای عمومی

اصفهان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: بر طبق فتوای علما و همچنین براساس قانون، دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است.

علی اصفهانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر این مدت زیادی بود كه ائمه جمعه، جماعات و خانواده شهدا نسبت به دوچرخه سواری بانوان در اماكن عمومی معترض بودند و همچنین تعرضات و مزاحمت هایی برای این بانوان ایجاد شده بود.
وی اظهارداشت: بر این اساس به نیروی انتظامی اعلام شد كه اگر مواردی از دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر دیده شد در نوبت اول خیلی محترمانه تذكر بدهند و اگر فرد مدارك هویتی دارد از او بگیرند و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف كنند.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان افزود: در این راستا افراد باید به پلیس امنیت مراجعه كنند و پلیس نیز برای بار اول از آنها تعهد می گیرد و بدون مجازات مدارك و یا دوچرخه آنها را باز می گرداند.
وی بیان داشت: اگر این اقدام برای بار دوم و سوم ادامه یابد با فعل حرام صورت گرفته طبق قانون مجازات اسلامی برخورد می شود.
اصفهانی یادآور شد: ضمن اینكه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر كه براساس قانون تشكیل شده و مصوبات آن لازم الاجراست درخواست پیگیری و برخورد با بانوان دوچرخه سوار در اماكن عمومی را دارد.
وی همچنین موضوع سگ گردانی در فضاهای عمومی را از جمله مواردی عنوان كرد كه مورد مزاحمت برای مردم است و از این اقدام جلوگیری می شود.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان افزود: همچنین با بانوانی كه اقدام به كشف حجاب در اماكن عمومی نیز بكنند طبق قانونی برخورد می شود و این دستور به نیروی انتظامی ابلاغ شده است.
وی یادآور شد: بنده راهكاری به شهرداری و نیروی انتظامی پیشنهاد دادم كه می توان دوچرخه ای با پوشش مناسب برای بانوان طراحی كرد كه آنها بتوانند در اماكن عمومی تردد كنند.
6994/6026/