نماینده مجلس: بازسازی مدارس نیازمند سهمی از مالیات است

شهرری- ایرنا- نماینده تهران، ری، تجریش و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه بازسازی مدارس نیازمند سهمی از مالیات است، گفت: نمایندگان مجلس در حال بررسی لایحه ای برای اختصاص بخش قابل توجهی از مالیات ارزش افزوده به نوسازی مدارس هستند.

به گزارش ایرنا، سید فرید موسوی روز سه شنبه در مراسم 'احیای مدارس ماندگار طی گام دوم انقلاب' در مدرسه شهید مدرس شهرری با بیان اینكه این مصوبه با همكاری حوزه پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با كمیسیون اقتصادی مجلس شكل گرفته است، افزود: نمایندگان مجلس در صحن علنی نگاه مثبتی به این مصوبه دارند و به احتمال زیاد تصویب خواهد شد.
وی تصریح كرد: اعتبارات حاصل از مالیات بر ارزش افزوده بر خلاف بسیاری از اعتبارات، نقدی است و به سرعت تحقق پیدا می یابد.
موسوی در ادامه به وضعیت نابسامان مدارس جنوب پایتخت اشاره كرد و گفت: بر خلاف تصور بسیاری از مسئولان رده بالای كشور وضعیت مدارس روستاهای شهرستان ری بسیار نابسامان است.
موسوی تصریح كرد: سرویس فرهنگیان و دانش آموزان در جنوب تهران مشكلات فراوانی دارد به طوری كه آموزش و پرورش هزینه های قابل توجهی را به پیمانكارن بدهكار است.
وی با بیان اینكه سالانه 250 هزار نفر از استان های كشور در حاشیه استان تهران ساكن می شوند، یادآور شد: اتباع بیگانه مشكلات زیادی را برای مدارس شهرهای حاشیه ای استان تهران ایجاد كرده اند و بخش عمده ای به آموزش و پرورش تحمیل شده است.
به گزارش ایرنا، مراسم احیای مدارس ماندگار طی گام دوم انقلاب امروز سه شنبه با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان كشوری و استانی در مدرسه ماندگار شهید مدرس شهرری برگزار شد.
/6003/3218