دانش آموزان آذربایجان غربی درباره سلامت روان آموزش می بینند

ارومیه- ایرنا- مدیر كل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: نیروی انتظامی و آموزش و پرورش استان در قالب تفاهم نامه ای درباره تامین سلامت و بهداشت روانی دانش آموزان، نظم و انظباط اجتماعی در مدارس با برگزاری كلاس های آموزشی در این راستا با هم همكاری می كنند.

ابراهیم محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساماندهی تعاملات، هم افزایی توانمندی ها و امكانات با هدف رفع آسیب های روانی و اجتماعی، تامین بهداشت روانی دانش آموزان نیز در جریان و روند اجرای این تفاهم نامه محقق می شود.
وی اضافه كرد: تلاش برای توسعه ظرفیت های مشاركت پذیر 2 نهاد در راستای تحقق سلامت روان، توسعه نظم و امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرم و آسیب های روانی اجتماعی بین دانش آموزان از طریق اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی از اهداف مهم اجرای این تفاهم نامه می باشد.
وی بیان كرد: توسعه خدمات مشاوره ای، روانشناختی، و مددكاری به دانش آموزان، اولیا و مربیان، ارتقا سطح آگاهی و دانش كاركنان آموزش و پرورش توسط نیروی انتظامی در اجرای دستور العمل شورای امنیت كشور به مدت چهار ساعت در زمینه پیشگیری از سرقت، اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی، اجرای طرح های علمی و تحقیقاتی و برگزاری كلاس های آگاهی بخشی از مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.
محمدی اضافه كرد: همكاری در زمینه تبادل اطلاعات در علوم روانشناسی، علوم اجتماعی و مشاوره و همكاری در زمینه برپایی نمایشگاه ها و همایش ها و كارگاه های آموزشی و نشست های علمی از سایر مفاد این تفاهم نامه می باشد.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای حدود 600 هزار دانش آموز و 37 هزار فرهنگی است كه در قالب این تفاهم نامه مشترك اولیا، دانش آموزان و فرهنگیان در طی سال تحصیلی آموزش های متنوعی را در زمینه مسایل اجتماعی و فرهنگی دریافت می كنند.
7125/7129