۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبر: 83314399
T T
۰ نفر
زيست‌شناسي مصنوعي در مسير توسعه قرار گرفت

تهران- ايرنا- زيست شناسي مصنوعي حوزه اي نوپاست كه پيشرفت آن نيازمند شتاب در تحقيقات است و مركز فناوري‌هاي راهبردي معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري، فعاليت ها در اين حوزه را با انجام مطالعه اي جامع آغاز كرده است.

به گزارش روز سه شنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، يكي از حوزه هاي جديد تحقيقات بيولوژيكي زيست شناسي مصنوعي است كه از حوزه هاي همگرا محسوب مي شود. اين حوزه، تلفيقي از رشته هاي مختلف و متنوع همچون زيست شناسي، شيمي و فيزيك است. محققان اين حوزه ها گرد هم مي آيند تا در تعامل و تبادل با يكديگر زمينه پيشرفت اين حوزه را فراهم كنند.
با توجه به نوپا بودن اين حوزه، مركز فناوري هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در اين زمينه ورود داشته و اقداماتي براي ارتقاء آن انجام داده است كه مي توان به انجام مطالعه جامع در مورد اين فناوري اشاره كرد. اين مركز، وضعيت اين حوزه را در دنيا مورد بررسي قرار داده است تا با برنامه و نقشه اي مشخص، اقدامات لازم را در ايران انجام دهيم.
به گفته علي محمد سلطاني رئيس مركز فناوري راهبردي همگرا معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، نتايج اين تحقيقات براي تعيين نقشه راه حوزه زيست شناسي مصنوعي كاربرد دارد، البته در تعامل و همكاري با ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري قصد ترسيم نقشه راه اين حوزه را داريم تا در سال جاري شاهد ارتقاء فعاليت ها در اين زمينه باشيم.
علمي **9340**1485