۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
کد خبر 83314375
۰ نفر
سلام پیرزن به تشییع كنندگانش

یاسوج- ایرنا- مسئول مركز جامع سلامت موشمی زیلایی بخش مارگون شهرستان بویراحمد گفت: پیرزنی كه به گمان مردم روستای بردپهن مرده بود، هنگام آیین غسل جنازه اش، دستانش را تكان داد.

احسان كریمی زاده سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته تماسی از سوی اهالی روستای بردپهن زیلایی با مركز جامع سلامت موشمی زیلایی گرفته شد .
وی ادامه داد: براساس این تماس پیرزنی سالخورده كه به گمان خانواده فوت كرده بود و مردم روستا برای شركت در آیین غسل و سپس تشییع‌ او جمع شده بودند ناگهان انگشتان دست خود را تكان دارد.
وی افزود: بلافاصله تیم سلامت مركز موشمی زیلایی به محل اعزام و در كمترین زمان ممكن بر بالین پیرزن حاضر شدند.
كریمی زاده بیان كرد: با بررسی های انجام شده توسط پزشك مركز، وجود علائم حیاتی و البته وضعیت عمومی نامناسب بیمار تایید شد.
وی عنوان كرد: با توجه به شرایط عمومی بیمار، وی به وسیله آمبولانس به مركز موشمی زیلایی انتقال یافت اما در مسیر یك بار دچار ایست تنفسی شد و با اقدامات به موقع، تنفس بیمار و سایر علائم حیاتی وی برگشت و با هوشیاری 12 به مركز رسید.
مسئول مركز جامع سلامت موشمی زیلایی بخش مارگون تصریح كرد: سایر اقدامات تشخیصی درمانی لازم در مركز موشمی صورت پذیرفت اما با توجه به كاهش سطح هوشیاری بیمار و نامنظم بودن كاركرد قلب ایشان، با هماهنگی صورت گرفته با مركز فوریت های پزشكی یاسوج، بیمار با علائم حیاتی پایدار و سطح هوشیاری 9 به اورژانس هوایی و بیمارستان امام سجاد یاسوج تحویل داده شد.
به گفته یكی از اهالی روستای بردپهن زیلایی ، پیرزن پس از انجام اقدام های درمانی و خوب شدن حال وی به روستای خود برگشت و حال وی هم اینك طبیعی است.
دهستان زیلایی از توابع شهرستان بویراحمد با هشت روستا و جمعیتی افزون بر 12 هزار نفر در 120 كیلومتری یاسوج مركز كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
9868/6110