۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
کد خبر 83314371
۰ نفر
مردم بايد نظارت مستمر را بر بازار احساس كنند

ايلام- ايرنا - سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استاندار ايلام گفت: نظارت بر بازار بايد محسوس باشد و مردم شاهد نظارت و پايش مستمر بازرسان بر وضعيت بازار باشند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حيدر نعمتي روز سه شنبه در نشست ستاد تنظيم بازار اظهار داشت: بايد به بخش خصوصي اعتماد كنيم و تمام تلاش خود را در راستاي حمايت از توليد بكار گيريم تا رونق اقتصادي ايجاد شود.
وي بر فعال شدن كميته توزيع نهاده هاي يارانه اي و تهيه شيوه نامه آن تاكيد كرد و گفت: بايد در اين كميته روش توزيع نهاده هاي يارانه اي بازنگري و الگو مناسبي ارايه ارايه شود.
معاون استاندار ايلام تاكيد كرد: بايد از واحدها و مرغداراني كه نياز به نهاده و سرمايه در گردش دارند حمايت لازم صورت گيرد تا در راستاي تنظيم بازار كمك حال دولت بوده و بر رونق توليد در شرايط فعلي بيافزايند.
نعمتي ادامه داد: براي طرح ضيافت پنج هزار تن گوشت قرمز به منظور تنظيم بازار در نظر گرفته شده كه بايد بررسي شود اگر بازار مصرف استان نياز دارد از اين ظرفيت استفاده شود.
وي يادآور شد: قيمت كالاهاي پر مصرف مردم استان بايد هر ماه به صورت نموداري بررسي و دلايل گراني يا كاهش قيمت ها همراه با راهكار مناسب براي پيشگيري از افزايش قيمت ها نيز اعلام شود.
سرپرست معاونت اقتصادي استانداري ايلام همچنين در خصوص افزايش ميزان توليد گوشت مرغ در استان اضافه كرد: بايد در اين شرايط كه قيمت مرغ نيز كاهش پيدا كرده، ذخيره سازي لازم صورت گيرد تا هم از توليد حمايت شود و هم از ابزار قانوني در شرايط حساس استفاده كنيم.
نعمتي با تاكيد بر ضرورت خروج صنوف آلاينده از شهر اظهار داشت: اگر افزايش قيمت زمين پيشنهادي براي جابجايي صنوف آلاينده از سوي راه و شهرسازي ادامه يابد بعيد است اين طرح اجرا شود.
وي ادامه داد: با توجه به نياز شهر و شهرستان ايلام بايد قيمت مناسبي اعلام تا اين طرح اجرا و عملياتي شود.
7177/6119