۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
کد خبر 83314228
۰ نفر
نویسنده جانباز «رقص سنگ» به دوستان شهیدش پیوست

تهران- ایرنا- محسن صالحی نویسنده كتاب مجموعه طنز «جغله‌های جهادی» و رمان دفاع مقدس «رقص سنگ» بر اثر جانبازی و عوارض شیمیایی جنگ به درجه رفیع شهادت رسید.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، محسن صالحی متولد 1348 اهل روستای حاجی آباد اصفهان، طنز نویس كه نزدیك به سه سال در جبهه حضور داشت و از جهادگران و یادگاران اهل قلم دفاع مقدس بود پس از تحمل سال‌ها درد و رنج دوران دفاع مقدس، در زادگاه خود به درجه شهادت رسید.
وی در مدت 20 ساله ای كه در قم زندگی می كرد، علاوه بر تحصیل علوم حوزوی به كار فرهنگی و نویسندگی مشغول بود كه این چند سال اخیر با توجه به مصدومیت و عوارض شیمیایی جنگ، به دستور پزشك، در روستای حاجی آباد اصفهان ساكن و به كشاورزی مشغول بود.
از سوابق نویسندگی و مجموعه آثار صالحی می‌توان به نگارش 13 كتاب داستان و 5 كتاب شعر اشاره كرد، «نماز شكوفه خداست» ویِژة كودكان در قالب شعر و داستان، «اگر نامهربان بودیم رفتیم» و «از لیلا تا ویلا» و مجموعه 10 جلدی اكبر كاراته مجموعه مصاحبات وی با دوست و هم روستایی اش اكبر رحیمی حاجی آبادی، از جمله آثار این شهید بزرگوار است.
این جانباز شهید در حوزه ترویج فرهنگ كتابخوانی فعالیت چشم گیری در حاجی آباد اصفهان داشت و در سطح مدارس شهرستان به برپایی نمایشگاه كتاب دفاع مقدس و برنامه جنگ كتاب ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان می پرداخت و افراد بسیاری را به مطالعه كتاب بویژه آثار دفاع مقدس ترغیب كرد.
فراهنگ**3009** 9053