۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبر: 83314182
۰ نفر
استقبال آلماني‌ها از بانوي دوتارنواز ايراني

تهران- ايرنا- يلدا عباسي نوازنده دوتار خراسان در كنسرت‌هاي آرنا تور گروه موسيقي «شيلر» با استقبال تماشاگران آلماني مواجه شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا، گروه موسيقي شيلر فروردين امسال جديدترين آلبوم خود با نام «صبح دم» را با همكاري با هنرمندان ايراني در سطح بين‌المللي منتشر كرد. اين گروه تور كنسرت اين آلبوم را با همراهي يلدا عباسي نوازنده دوتار خراسان آغاز كرد.
يلدا عباسي نوازنده دوتار خراسان، خواننده آواز مقامي در قطعه «دروازه طلايي» با كريستوفر فون دايلن (سرپرست و آهنگساز گروه) همكاري كرده و در تور كنسرت اين گروه با عنوان آرنا تور (Arena Tour) حضور دارد.
آرنا تور عنوان تازه‌ترين تور كنسرت‌هاي گروه شيلر است كه از 8 مي 2019
(18 ارديبهشت 1398) در آلمان آغاز و تا امروز، پنج كنسرت از اين تور كنسرت، در شهرهاي درسدن، لايپزيگ، فرانكفورت، نورنبرگ و بيلفلد با حضور يلدا عباسي برگزار شده است. اين هنرمند ايراني قرار است تا روز 25 مي در 10 كنسرت ديگر اين گروه كه در شهرهاي ارفورت، هانوفر، كلن، اوبرهاوزن، منهايم، اشتوتگارت، مونيخ، برمن، هامبورگ و برلين برگزار مي‌شود حضور داشته باشد.
مصطفي كبيري نماينده و تهيه‌كننده گروه شيلر در ايران ضمن اعلام خبر استقبال مخاطبان آلماني از حضور يلدا عباسي در آرنا تور، بيان كرد: طبق صحبتي كه با كريستوفر فون دايلن داشتم؛ وي با توجه به استقبال تماشاگران و مخاطبان آلماني و ديگر اعضاي گروه از همراهي يلدا عباسي در آرنا تور، تلاش مي كند تا يلدا عباسي در تورها و اجراهاي آينده گروه را همراهي كند.
كبيري گفت: با توجه به گستره روابط با هنرمندان مطرح و شناخته شده بين‌المللي، اين افتخار را داشته ام تا زمينه‌ساز همكاري بين هنرمندان كشورم در اين رخدادهاي مهم بوده ام.
فراهنگ*9494 *9157