۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۸
کد خبر: 83314132
۰ نفر
فعالیت رانندگان سرویس بدون كارت صلاحیت ممنوع می شود

شیراز- ایرنا- مدیركل آموزش و پرورش فارس اعلام كرد: در سال تحصیلی جدید از فعالیت رانندگان سرویس مدارس كه كارت صلاحیت نداشته باشند، به صورت جدی ممانعت می شود.

به گزارش ایرنا، علی عسكر نجفی 24 اردیبهشت در آیین تقدیر از رانندگان برتر و دست‌اندركاران سرویس مدارس سال تحصیلی 97- 98 شهر شیراز ابراز داشت: رانندگان باید بدانند كه نوع رفتار، تعامل آنان با شهروندان، نوع خرید و نوع برخوردها همه آثار تربیتی فراوانی بر دانش‌آموز دارد.
وی با بیان اینكه آموزش و پرورش و به ویژه سازمان دانش‌آموزی بر استاندارد سازی سرویس مدارس تاكید می كند، عنوان كرد: فناوری‌های نوین ازجمله استفاده از نرم‌افزارهای به روز، زمینه را برای آسایش و آرامش خانواده‌ها فراهم آورده است تا آنان به راحتی بتوانند بر فرایند سرویس دانش‌آموزان نظارت داشته باشند و با آموزش پرورش نیز در ارتباط باشند.
نجفی بیان كرد: آثار نگاه تربیتی به سرویس مدرسه در چند سال اخیر كاملاً مشهود است و آموزش و پرورش با باور به اینكه سرویس مدرسه، در واقع مدرسه ای سیار است، رانندگان سرویس را مربیان سیار این مدارس نامیده‌ است.
وی گفت: خانواده از اركان همه برنامه های آموزش پرورش است و آرامش آن مهمترین هدف در برنامه‌ریزی‌ها به شمار می رود و همكاری خانواده و آموزش و پرورش اهمیت دارد.

** ملی شدن طرح سرویس مدارس فارس افتخار است
رئیس سازمان دانش آموزی فارس نیز در این برنامه عنوان كرد: ملی‌شدن طرح سرویس مدارس شهر شیراز و اجرای شدن آن در تمام استان‌های كشور افتخاری بزرگ برای فارس است.
محسن كلاری گفت: این موفقیت حاصل تلاش همه اركان سرویس و مهمتر از همه حاصل نگاه تربیتی به سرویس مدرسه و اطلاق مدرسه سیار به آن است.
وی اضافه كرد: استان فارس با تلاش همه‌جانبه و با همكاری تمام اركان سرویس، رانندگان، عوامل اجرایی و شركت های حمل و نقل، طرح سرویس مدرسه را با نگاه تربیتی و به عنوان مدرسه سیار اجرایی كرده است و این طرح در كل كشور اجرایی شده است.
در این آیین بیش از 400 راننده و عوامل اجرایی برتر سرویس مدارس سال تحصیلی 97-98 شهر شیراز تقدیر شدند.
7375 /1876