۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
کد خبر 83314103
۰ نفر
ظریف: تحركات مشكوك در منطقه با هدف تنش زایی است

تهران- ایرنا - وزیر امور خارجه اقدامات و خرابكاری های مشكوك در منطقه را از محورهای مطرح شده در دیدار با همتای هندی خود عنوان كرد و گفت: قبلا هم ما پیش بینی این گونه اقدامات در جهت دامن زدن به تنش در منطقه را كرده بودیم.

به گزارش خبرنگار روز سه شنبه ایرنا، «محمدجواد ظریف» كه عصر روز گذشته به هند سفر كرده است امروز سه شنبه پس از دیدار با سوشما سواراج همتای هندی خود، این دیدار را خوب ارزیابی كرد و اظهارداشت: همانطور كه این روزها ما مواضع جمهوری اسلامی را برای شركای نزدیكمان از جمله روسیه تبیین كرده ایم، در دیدار امروز هم در مورد آخرین تحولات برجام و اقدامات جمهوری اسلامی توضیحات كافی داده و اقدامات جمهوری اسلامی در این خصوص تبیین شد.
وزیر امور خارجه تاكید كرد: وزیر خارجه هند و سایر طرف ها نیز بر اهمیت این كه ایران باید از منافع برجام بهره مند شود تاكید داشته و درخواست داشتند تا اقدامات لازم صورت بگیرد. ما هم تاكید كردیم جمهوری اسلامی اقدامات خود را در چارچوب برجام انجام داده است.
وی در خصوص تحركات رخ داده در سطح منطقه هم گفت: در دیدار امروز در مورد مسائل منطقه و همچنین خطراتی كه سیاست های افراد تندرو در داخل حكومت آمریكا و در منطقه تلاش دارند بر منطقه تحمیل كنند، گفت و گو شد.
ظریف اضافه كرد: در این دیدار همچنین از نگرانی ها از اقدامات و خرابكاری های مشكوك در منطقه صحبت شد و اعلام كردیم كه قبلا هم ما پیش بینی این گونه اقدامات در جهت دامن زدن به تنش در منطقه را كرده بودیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی یادآورشد: همچنین در مورد مباحث مربوط به انرژی، چابهار و روابط دوجانبه بسیار خوب بین ایران و هند گفت و گو شد.علاوه بر این درباره میزان بالای تجارت بین دو كشور و تلاش دو كشور برای تداوم آن مورد توجه و تاكید قرار گرفت.
ظریف با اشاره به تحولات افغانستان گفت: در موضوع افغانستان و تحولات آن كشور و ضرورت مبارزه با تروریسم نیز تبادل نظر لازم صورت گرفت.
وزیر امور خارجه تاكید كرد: هند در بسیاری از زمینه ها با ایران همراه و هماهنگ هست و اینگونه گفت وگوها و تبادل نظرها برای روابط دو كشور حتما ضروری هست.
سیام**ا.م**2021**