پیش ثبت نام مدارس شاهد فقط درسامانه سجا انجام می شود

تهران- ایرنا- مدیركل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش ثبت نام پایه اول دوره های مختلف تحصیلی مدارس شاهد، خرداد و تیر ماه و صرفا از طریق سجا (سامانه الكترونیكی مدارس شاهد) به نشانی www.saja.medu.ir انجام می شود.

«محمدرضا رزاقی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش ایرنا با تاكید بر اینكه برای پیش ثبت نام هیچ گونه وجهی دریافت نمی شود، اظهار داشت: پیش ثبت نام دانش آموزان برای ورود به پایه اول ابتدایی یكم تا هفدهم خرداد، ورودی پایه هفتم یكم تا چهاردهم تیر ماه و پایه دهم از پنجم تا بیست و یكم تیرماه صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: همچنین دانش آموزان میان پایه نیز از یكم تا دهم مرداد ماه می توانند برای پیش ثبت نام به صورت حضوری به مدارس شاهد در سراسر كشور مراجعه كنند.
مدیر كل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: یك هفته پس از پایان مهلت پیش ثبت نام، امتیازات و مداركی كه در سامانه سجا ثبت شده مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت كسب امتیاز لازم و پذیرش دانش آموز در مدارس شاهد به منظور قطعی كردن ثبت نام و ارائه اصل مدارك با خانواده ها تماس گرفته می شود.
رزاقی اظهار داشت: اكنون هزار و 350 مدرسه شاهد در سراسر كشور فعالیت دارند و در مجموع در سال تحصیلی جاری 367 هزار و 185 دانش آموز شامل 173 هزار و 168 دانش آموز ابتدایی، صد هزار و 297 دانش آموز راهنمایی و 93 هزار و 720 دانش آموز دوره متوسطه در 13 هزار و 618 كلاس درس مشغول به تحصیل هستند.
**1883**1584