۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر 83314055
۰ نفر
عامل تخريب 6 هكتار اراضي ملي مريوان شناسايي شد

سنندج - ايرنا - رئيس اداره منابع طبيعي مريوان گفت: فردي كه اقدام به تخريب و تصرف 6 هكتار از اراضي ملي اين شهرستان در روستاي وله ژير كرده بود، شناسايي و به مراجع قضايي معرفي شد.

شاهرخ محمودي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در ادامه گشت زني نيروهاي يگان حفاظت از منابع طبيعي در روستاي وله ژير بخش مركزي، تخريب و تصرف اراضي ملي در محدوده اين روستا مشاهده شد.
وي افزود: در بررسي نيروهاي يگان حفاظت از منابع طبيعي مشخص شد يك متخلف اقدام به ساخت و ساز غيرمجاز و كاشت گياه گلزا در 6 هكتار از اراضي ملي اين منطقه كرده است.
رئيس اداره منابع طبيعي مريوان يادآور شد: نيروهاي يگان حفاظت از منابع طبيعي اقدام به مستند سازي از تخريب و تصرف صورت گرفته كرده و ضمن شناسايي شخص متخلف، پرونده اين تخلف جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي ارسال شد.
وي تاكيد كرد: عرصه هاي ملي از انفال محسوب شده و متعلق به همگان است لذا براي جلوگيري از تخريب عرصه هاي ملي و جلوگيري از سوء استفاده از اين عرصه ها، مردم فهيم و طبيعت دوستان تمام گزارشات تخريب، تصرف، قطع درخت، زغال گيري و آتش سوزي جنگل ها و مراتع را به شماره رايگان 1504 گزارش دهند.
شهرستان مريوان با 153 هزار نفر جمعيت در فاصله 120 كيلومتري سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7354/9102